Menu Close

„ŽIEMINIS FUTBOLAS“ SU ŠIAURIETIŠKOMIS ĖJIMO LAZDOMIS KULIŲ GIMNAZIJOJE

Užsiėmimuose naudojamos projekto „Ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimas metodinėmis priemonėmis Plungės ir Tauragės savivaldybėse“ lėšomis įsigytos priemonės. Projektas finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų bei Plungės ir Tauragės rajonų savivaldybių lėšomis. Bendra projekto suma – 229.096,98 Eur

 

Lapkričio 30 dieną Kulių gimnazijos antrokams kūno kultūros pamoka vyko neįprastu, netradiciniu būdu – vaikščiojimu su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Mėgautis šiaurietiško ėjimo privalumais galima visus metus – ir lepinant saulei, ir spaudžiant šaltukui. O eiti galima ir žiemą – šiam sportui sezoniškumas netaikomas. „Jei esate sveikas, galite vaikščioti tiek, kiek norite. Aišku, jei jums tai teikia malonumą. Ši sporto šaka neturi specialių laiko ar krūvio apribojimų“ – teigė užsiėmimą vedusi

mokyklos visuomenės sveikatos specialistė. Tai galimybė sustiprinti imuninę sistemą, pagerinti kraujotaką ir sveikiems pasitikti artėjančius šalčius!

Specialistė parodė, kaip teisingai užsidėti lazdas, kaip teisingai vaikščioti, kokie su lazdomis atliekami pratimai. Vėliau, po trumpo įžanginio instruktažo, perėjome prie linksmesnės pamokos dalies  – žaidėme „žieminį futbolą“ su šiaurietiškomis lazdomis!
Aprašyti ir papasakoti apie tai būtų sunku, nes tai reikėjo pamatyti !!!. Vaikai tiesiog „užsikūrė“ visą savo emocinį pajėgumą ir taškydamiesi emocijomis, išliedami visą turėtą negatyvą per fizinį krūvį, žaidė „žieminį futbolą“ pasitelkiant šiaurietiškas lazdas. Pasibaigus užsiėmimui, mokinukai prašė tokio pobūdžio pamokas pravesti ir ateityje. Tad turėjau pažadėti –  iki naujų susitikimų!

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content