Menu Close

Žaidimas „NUOTAIKŲ ŽVEJYBA“ Kulių gimnazijos „Boružiukų“ grupėje

Užsiėmimuose naudojamos projekto „Ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimas metodinėmis priemonėmis Plungės ir Tauragės savivaldybėse“ lėšomis įsigytos priemonės. Projektas finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų bei Plungės ir Tauragės rajonų savivaldybių lėšomis. Bendra projekto suma – 229.096,98 Eur

 

Lapkričio 23 dieną ikimokyklinukai „Boružiukai“ gaudė nuotaikas su lavinamuoju žaidimu „Nuotaikų žvejyba“. Žaidžiant šį magnetinį žaidimą, siekiau vaikams įtvirtinti žinias apie pagrindines emocijas. Užsiėmimo tikslas – išmokyti atpažinti ir įvardinti emocijas, perprasti įvairias bendravimo situacijas ir savo reakcijas bei įgyti geresnę impulsų kontrolę. Darželinukai turėjo sužvejoti norimą emociją, ją visų pirma atpažinti, tuomet bandyti pavaizduoti, išreikšti.

Pastebėjau, jog vaikams dar sunku atpažinti ir įvardinti savo emocijas, tinkamais būdais išreikšti savo susierzinimą, išlaukti savo eilės, priimti pralaimėjimą, tartis. Vaikai buvo suskirstyti į komandas. Krykštaujant, mokantis išlaukti, laikantis žaidimo taisyklių, nuryjant emocinį azartą, vaikams buvo nepaprastai linksmas komandinis žaidimas. Kiekvienas „pagavęs emociuką“ turėjo jį įvardinti ir apibudinti.

Šis žaidimas vaikams labai patiko, nes reikalauja interaktyvios emocinės būsenos. Pasyvumui vietos neliko!

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content