Menu Close

Mokamos paslaugos

Privalomasis sveikatos mokymas

Vadovaujantis Plungės rajono savivaldybės tarybos 2015 m. rugsėjo 24 d. sprendimu Nr. T1-259 ir 2016 m. lapkričio 24 d. sprendimu Nr. T1-298 Plungės visuomenės sveikatos biuras nustatyta tvarka turi teisę teikti mokamas paslaugas.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įsigijo licencijas šioms veikloms vykdyti: privalomųjų pirmosios pagalbos mokymų licenciją Nr. VSL-502, privalomųjų higienos įgūdžių mokymų licenciją Nr. VSL-503, privalomųjų mokymų apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai licenciją Nr. VSL-504.

Įstaiga, turinti licencijas verstis privalomuoju mokymu, vadovaujasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. V-69 patvirtintomis mokymo programomis, rengia ir tvirtina privalomojo mokymo planus ir pagal juos moko nustatytų profesijų ir veiklos sričių asmenis.

Biuro teikiamų mokamų paslaugų įkainių lentelė:

Privalomųjų sveikatos mokymų  darbo grafikas:

 

Higienos mokymai

Trečiadienis     9:00 val. (dirbantiems su maistu), 13:00 val. (dirbantiems ne su maistu)

Pirmos pagalbos mokymai mokymai

Ketvirtadienis   15:00 val.

 

Esant poreikiui, kai įstaigoje susidaro didesnė grupė, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai nemokamai vyksta į mokymų pageidaujančią įstaigą.

Registruotis į mokymus galima tel. 8 448 52034. Atvykstant reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir kvito šaknelę, patvirtinančią apmokėjimą. Apmokėti DNB banke, banko kodas 40100, LT974010051003548656. Apmokant nurodyti ĮMONĖS KODĄ 302415311 ir paskirtį (už visuomenės sveikatos paslaugas). Priimame įmonių, norinčių užsisakyti privalomųjų sveikatos mokymų paslaugą,. Paraiškas siųsti el. p: plunges.sveikata@plungesvsb.lt. Mokymai vyks J. Tumo-Vaižganto g. 93-2 (Biuro salėje). Susidarius  didelei grupei, lektorius atvyks į Jūsų įstaigą.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vykdomų privalomųjų sveikatos mokymų tikslas – žmonėms ne tik suteikti žinių ir išmokyti higienos bei pirmosios medicinos pagalbos teikimo įgūdžių, bet ir vykdyti ligų ir traumų pirminę prevenciją, saugoti ir stiprinti rajono gyventojų sveikatą.

Sveikatos mokymas – sveikatos priežiūros dalis, metodiška pagalbos sistema individui ir grupėms, siekiant mažinti nuo elgesio priklausomus visuomenės sveikatos rizikos veiksnius, stengiantis keisti individo ir visuomenės sveikos gyvensenos pagrindus. Mokymų metu suteikiama žinių apie darbo aplinkos higieną, asmens higieną, mitybos, fizinio aktyvumo normas, rūkymo ir kitų priklausomybių žalą sveikatai.

Privalomasis higienos įgūdžių mokymas yra dalis privalomojo sveikatos mokymo, kuriuo siekiama suteikti higienos žinių ir įgūdžių, padedančių apsaugoti nustatytų profesijų darbuotojų ir gyventojų sveikatą. Darbuotojai higienos įgūdžių mokosi prieš pradėdami savo profesinę veiklą ir vėliau pasibaigus Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimo galiojimo terminui.

Privalomasis pirmosios pagalbos mokymo tikslas – išmokyti asmenis įvertinti nukentėjusiojo gyvybines funkcijas ir suteikti jam savalaikę pirmąją pagalbą kol atvyks medikai. Mokymai skirti būsimiems transporto priemonių vairuotojams prieš laikant vairavimo egzaminus, taip pat nustatytų veiklos sričių (profesijų) darbuotojams prieš įsidarbinant, o vėliau periodiškai privalu išklausyti pirmosios pagalbos mokymo kursą.

Asmenų mokymas apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai yra privalomojo sveikatos mokymo rūšis, kurio tikslas suteikti klausytojams žinių apie alkoholio ir narkotikų vartojimo neigiamą poveikį sveikatai, gebėjimui vairuoti, eismo saugumui. Šiuos mokymus privalu išklausyti asmenims, iš kurių pagal Lietuvos Respublikos įstatymus teisė vairuoti transporto priemonę yra atimta.

„Elgesys – Pokalbis – Pasikeitimas“ (EPP) [1]- tai paruošiamojo susitikimo ir penkių pusiau struktūruotų motyvuojančių pokalbių programa, kuri taikoma individualiame darbe su nemotyvuotais klientais. Programa paremta motyvacinio interviu metodika, kuri šiame rašto darbe buvo aptarta anksčiau. Pokalbių serija skirta visoms pataisos sistemos klientų grupėms, ypač tiems, kurie turi priklausomybių ir ilgą nusikalstamo gyvenimo patirtį. Pokalbiai turėtų įvykti bausmės atlikimo pradžioje, tiek atliekant įkalinimo, tiek alternatyvią bausmę. Ši programa tinka klientams, atliekantiems bausmę specialiuose priklausomybių skyriuose, kuriuose nedirbama su kitomis programomis arba siekiant mažinti pakartotinį nusikalstamumą.

Kontaktai pasiteiravimui:

Tel. nr. 8 448 52034

El. paštas vsbiuras@plungesvsb.lt

Skip to content