Menu Close

ASMENS HIGIENA

Gruodžio mėnesį Plungės lopšelio – darželio „Rūtelė“ pažindinosi su mikrobais, bakterijomis virusais ir jų plitimo būdais.

Visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje vedamų užsiėmimų metu vaikai buvo mokėsi atsakingai plauti rankas, žaidė „mikrobų detektyvus“. Vaikai stebėjo kaip mikrobai nyksta rankutes nuplovusių tik vandeniu, tada lygino rankas su nusiplovusiųju muilu.

Reguliariai plaunamas rankas vandeniu ir muilu reikia muiluoti 20–40 sekundžių. Rankų dezinfekavimo priemonės, kurių pagrindą sudaro alkoholis, nėra labiau veiksmingos ir naudingos nei rankų plovimas. Rankas muiluoti trinamaisiais ir sukamaisiais judesiais, ypač riešus, tarpupirščius, pirštų galiukus ir nagus (15–20 sek.). Judesius pakartoti kelis kartus. Tada muiluotas rankas nuplauti tekančio vandens srove, vandeniui tekant nuo riešo pirštų link. Nusiplovus rankas gerai nusausinti vienkartiniu rankšluosčiu ar servetėle. Vandens čiaupą užsukti su panaudotu rankšluosčiu ar servetėle, kuri išmetama į šiukšliadėžę.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dovilė Reimarė

Skip to content