Menu Close

PIRMA PAGALBA SU MOKOMUOJU DEFIBRILIATORIUMI IR GAIVINIMO MANEKENU

Užsiėmimuose naudojamos projekto „Ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimas metodinėmis priemonėmis Plungės ir Tauragės savivaldybėse“ lėšomis įsigytos priemonės. Projektas finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų bei Plungės ir Tauragės rajonų savivaldybių lėšomis. Bendra projekto suma – 229.096,98 Eur

 

Gruodžio 16 dieną Plungės rajono Kulių gimnazijos 1g klasės mokiniai buvo mokomi pirmosios pagalbos pagrindų. Pamoką vedė mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, pritaikant vaizdines priemones – defibriliatorių ir gaivinimo manekeną. Mokiniams papasakojau, kad širdies veiklos darbas gali sustoti bet kur ir bet kada, nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus, lyties ar fizinio pasirengimo. Skubiai suteikta pagalba, gaivinimas, atliekant krūtinės paspaudimus ir oro įpūtimus burna į burną, bei širdies darbo stabilizavimas defibriliacijos pagalba stipriai padidina galimybę išgyventi. Kiekviena minutė gali būti lemiama. Laiku neatlikus defibriliacijos, tikimybė išgyventi kas minutę sumažėja 10 procentų.
Mokslininkai teigia, jog staiga sustojus širdies veiklai, defibriliacija turi būti atlikta kiek įmanoma anksčiau. Geriausia – per pirmąsias 3 – 5 minutes. Greitoji pagalba ne visada spėja atvykti taip greitai, todėl turėti defibriliatorių nelaimės vietoje yra labai svarbu.

Fiziologiškai tikroviški, realų atsaką duodantys „Brayden“ manekenai leidžia besimokantiems veiksmingai įdiegti ir mokyti gaivinimo technikos, vizualiai pademonstruojant ,,kaip ir kodėl“ intuityviu ir lengvai suprantamu būdu.

Šios priemonės labai reikalingos ne tik besimokantiems, bet ir leidžiančios pirmos pagalbos įgūdžius vizualizuoti praktiškai. Puikios priemonės visuomenės sveikatos specialistui vykdančiam sveikatos priežiūrą ugdymo įstaigoje.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content