Menu Close

VANDUO-  tai  vertingiausias gamtos išteklius, be kurio neįsivaizduojamas žmogaus gyvenimas

VANDUO-  tai  vertingiausias gamtos išteklius, be jo neįsivaizduojamas žmogaus gyvenimas, kadangi vanduo yra mūsų maisto, sveikatos bei energijos šaltinis.

,,Vanduo – gyvybės šaltinis“. Tokia fraze 2024 m. vasario mėnesį pradėjome paskaitomis ir diskusijomis su Liepijų mokyklos Šateikių skyriaus auklėtiniais: 6 – 8 klasių mokiniais.

Paskaitos metu kalbėjome apie:

  • Vandens svarba ir naudą mūsų organizmui, bei kas nutinka organizmui netekus tam tikro kiekio vandens.
  • Išmokome 5 pagrindines vandens gėrimo taisykles.
  • Atsakėme į klausimą kiek vandens iš tiesų reikia žmogaus organizmui per parą?
  • Aptarėme sveikatos problemas kylančias dėl netinkamo vandens vartojimo.

Išmokome apsiskaičiuoti, remiantis Pasaulinės Sveikatos Organizacijos (PSO) formule, kiek vandens teoriškai reikia suvartoti per parą.

Diskusijos metu aptarėme kas ir kiek suvartoja vandens, koks vanduo labiausiai patinka (su citrina, mėtomis ar grynas). Diskutavome kaip būtų galima sumažinti vandens sunaudojimą ir taršą ?

Seną bei naujai išmoktą informaciją užtvirtinome atsakinėdami į paruoštus klausimus apie vandenį.

Taip pat mokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos bendruomenei buvo paruoštas informatyvus STENDAS su naudinga ir reikalinga informaciją apie vandenį bei jo svarbą. Kiekvienas mokinys galėjo ir vis dar gali dalyvauti paruoštoje viktorinoje apie vandenį, atsakyti į 16 pateiktų klausimų bei laimėti Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtas dovanėles.

 

Visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Deimantė Rindzevičiūtė

Skip to content