Menu Close

„Aš mokausi valyti dantukus“ užsiėmimai Plungės lopšelyje-darželyje „Raudonkepuraitė“ skyriuje „Vėrinėlis“

Vasario 27 d. Plungės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ skyriuje „Vėrinėlis“ vyko žaismingi praktiniai dantų priežiūros užsiėmimai mažiausiems – 1,5–3 metų vaikams.
Visuomenės sveikatos specialistė Rasa papasakojo ir parodė, kaip valyti dantis, kad jie būtų stiprūs ir sveiki. Vaikams buvo išdalinti dantų modeliai su dantų šepetėliu ir taip jie turėjo galimybę patys pasimokyti taisyklingos dantų valymo technikos.
Mažiausiems labai patiko ieškoti, kokia kortelė tinka linksmam dantukui ir kuri – liūdnam. Ant stalo buvo išdėliotos kortelės su įvairiais paveiksliukais, kuriose pavaizduota, kas kenkia dantims, o kas ne. Vaikai entuziastingai ieškojo tinkamo paveikslėlio liūdnam arba linksmam dantukui.

Vaikai su dideliu susidomėjimu atliko ir paskutinę užduotį – nuvalyti nešvarumus nuo dantukų paveikslėlyje, kuriame vaizduojama plati šypsena. Nešvarumus valė dantų šepetėliu ir servetėle    Labai svarbu padėti vaikams nuo mažų dienų suformuoti tinkamus dantų priežiūros įpročius. Panašius žaidimus rekomenduojama žaisti ir namuose. Įvairias korteles ir užduotėles labai paprasta pasidaryti patiems.

 

 

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Rasa Staponkienė

Skip to content