Menu Close

TARPTAUTINĖ GYVYBĖS DIENA

Ši diena – gyvybės įkvėpėja, žadinanti mus naujai dienos pradžiai, naujiems dienos iššūkiams, suteikianti jėgų ir pasitikėjimo. Būdami apgaubti saulės jaučiamės laimingi, gyvybingi.

Tarptautinė gyvybės diena – tai Gyvybės kultūros skleidimo diena. Ši diena nuo 1998 metų Lietuvoje švenčiama paskutinį balandžio sekmadienį. Pasaulinės Gyvybės dienos tikslas – paskatinti visuomenę susimąstyti apie žmogaus gyvybės slėpinį, skirti daugiau dėmesio žmogaus gyvybės prasmei ir vertei.

Balandžio 29 ir 30 dienomis akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje vyko Gyvybės dienos paminėjimai. Šia proga pradinių klasių mokiniai, inicijuojami visuomenės sveikatos specialistės, įsirengė „kūrybines dirbtuvėles“, kuriose gamino Gyvybės šventės akcentus – vėjo malūnėlius. Kiekvienas renginio dalyvis ant savo pagaminto malūnėlio ar stilizuoto laiškelio parašė, kas jam yra gyvybė? Vieniems gyvybė tai gamta, meilė, kitiems sveikas žmogus, saulė ir kt. Įspūdingiausių piešinių titulas atiteko Jurgitai ir Karoliui, o daugiausia žodžių, reiškiančių gyvybę, užrašė Marta.  Visos mintys buvo kabinamos ant medelio ir taip buvo sukurtas gyvybės medis. Po to visi dalyvavusieji stilizuotų simbolių kūryme, žiūrėjo nuotaikingą filmą ,,Gyvybės stebuklas“.

Per šį renginį buvo atkreiptas dėmesys į gyvybės vertę ir prasmę. Juk tose mažose mokinukų sukurtuose vėjo malūnėliuose slypi nenusakomai didelė ateities jėga. Pavasario pabudimas – nusilenkimas šviesos, šilumos ir gyvybės šaltiniui, grakštus, kasdien naujas žmogaus „augimas“ pasitinkant jo dieną.

Visuomenės sveikatos specialistė

Irena Lapienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


šeši × 1 =

Skip to content