Menu Close

Pasaulinė sveikatos diena

Pažymint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į tam tikras su sveikata susijusias temas, pabrėžiant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) prioritetines sritis. Šią šventę inicijuoja PSO nuo 1950 metų.

Tuo puikiausiai įsitikino ir akademiko Adolfo Jucio progimnazijos mokiniai bei pedagogai. Pasikvietę mokyklos visuomenės sveikatos specialistę, dalyviai leidosi į susipažinimą su šiaurietišku ėjimu. Specialistė visiems išdalino šiaurietiško ėjimo lazdas ir pravedė apmokymus, kaip taisyklingai turėtumėme vaikščioti. Nors iš pažiūros šis užsiėmimas atrodė paprasčiausias vaikščiojimas, tačiau išgirdę taisykles, kaip tai reikia daryti tinkamai, visi suprato, jog tai ne toks jau ir paprastai įgyvendinamas dalykas. Šiaurietiškas ėjimas dažnai suprantamas kaip paprastas užsiėmimas su lazdomis, tačiau toks įsitikinimas toli gražu nėra teisingas. Šis ėjimas ne tik raumenis sutvirtinantis ir sąnarius pramankštinantis užsiėmimas, bet ir širdies darbą gerinanti mankšta. Eidami ir atsispirdami lazdomis „įdarbiname“ net 90% viso kūno raumenų. Kiekvienas galime reguliuoti savo ėjimo tempą, dėl to nebus fizinio pervargimo, be to šiaurietiškas ėjimas suteikia žvalumo ir pakelia nuotaiką.
Tokį intensyvų vaikščiojimą mokyklos mokiniai ir pedagogai, padedami ir pakonsultuojami visuomenės sveikatos specialistės Irenos, tęsė visą pusdienį  mokyklos prieigose per integruotas kūno kultūros pamokas.

Visi buvo labai susižavėję naujai atrasta, įdomia veikla, po užsiėmimų grįždavo pavargę, bet pasibuvę gryname ore kartu su bendraminčiais ir pasisėmę gerų emocijų.

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė

Irena Lapienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


aštuoni − 7 =

Skip to content