Menu Close

TARPTAUTINEI TRIUKŠMO SUVOKIMO DIENAI PAMINĖTI

Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje paminėta Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Visą savaitę vyko sveikatos valandėlės, diskusijos apie triukšmo žalą. Jas vedė mokyklos visuomenės sveikatos specialistė. Integruotų pamokų metu mokiniai supažindinti su ausies anatomija, su tiesioginiu ir netiesioginiu triukšmo poveikiu žmogaus sveikatai, didžiausiais triukšmo šaltiniais ir Lietuvos Respublikos Triukšmo valdymo įstatymu. Mokiniai sužinojo, kad ilgalaikis triukšmo poveikis sukelia klausos sutrikimus, kenkia imuninei, nervų, širdies ir kraujotakos, virškinimo trakto sistemoms.

Pamokų ir pertraukų metu įvertinome garso lygį mokyklos kieme, koridoriuose, kabinetuose …, bei sprogstančių balionų, kurių garsas prilygo veikančios žoliapjovės garsui. Aptarta, kaip kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie to, kad sumažintume triukšmą aplinkoje. Mokiniai išvardino priemones kaip sumažinti triukšmą (sumažinti televizoriaus ar grotuvo garsą, išjungti nenaudojamą kompiuterį, tiukšmingoje aplinkoje naudoti ausines, riboti muzikos klausimosi ausinukais laiką, netriukšmauti tylos zonose ir t.t.). Užsėmimo ,,Tylos stebuklai“ metu darželinukai turėjo galimybę keletą minučių sukelti didelį triukšmą ir keletą minučių pasinerti į visišką tylą. Savo patirtus pojūčius nupiešė. Vyresniųjų klasių mokiniai sprendė kryžiažodžius apie triukšmo sampratą ir prisidėjo prie mokyklos triukšmo koliažo sukūrimo.

Visos savaitės užsiėmimų tikslas – supažindinti, kaip triukšmas veikia mūsų klausą ir koks neigiamas triukšmo poveikis sveikatai. Kilo daug diskusijų ir įvairiausių klausimų. Ir visi vienbalsiai pritarė, kad pabuvę triukšmingoje aplinkoje blogai jaučiasi.

Yra aplinkybių, kurių negalite pakeisti, tačiau visiškai nesudėtinga sumažinti sveikatai kenksmingų garsų įtaką artimiausioje aplinkoje.

Pabandėme kasdieninę veiklą atlikti keliais pustoniais tyliau. Dar reikia visiems išmokti patylėti, paklausyti, ką šlama medžiai, ką sako jų lapeliai, paaukoti dalį sekundės tam nuostabiam laikui, kurio mes niekaip negalime pagauti…

Visuomenės sveikatos specialistė

Irena Lapienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


− trys = 5

Skip to content