Menu Close

Savanorystės puoselėjimas – vienas iš Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tikslų

Savanorystė tampa vis labiau populiaresnė dabartiniame mūsų gyvenime. Savanoriška veikla turi įvairių naudų, įskaitant asmeninės raidos skatinimą, bendruomenės stiprinimą ir socialinių ryšių vystymą. Ji padeda plėtoti naujus įgūdžius, ugdyti empatiją bei bendradarbiavimo gebėjimus. Be to, savanoriaujant dažnai sukuriamas teigiamas poveikis savijautai, pasitenkinimo jausmas, dėl prisidėjimo prie bendruomenės gerovės.

Savanorystė gali turėti teigiamą poveikį ir žmogaus psichinei sveikatai. Savanoriaujant žmogus patiria padidėjusios savivertės jausmą, sumažėja stresas, atsiranda didesnis gyvenimo prasmės jausmas. Tai puikus būdas skatinant socialinius ryšius, stiprinant emocinę gerovę ir sumažinti socialinę atskirtį. Įsitraukimas į savanorystę gali būti vienas iš būdų palaikyti gerą psichinę sveikatą ir skatinti teigiamus emocijų bei santykių aspektus.

Savanoriavimas gyvūnų prieglaudose labai naudingas tiek gyvūnams, tiek žmogui. Tai galimybė gyvūnams gauti daugiau dėmesio, paglostimų, judėjimo, o žmonėms socialinį bendravimą su gyvūnu. Žmogui –  tai puiki galimybė prisidėti prie gyvūnų gerovės, patirti džiaugsmą iš jų palaikymo ir kartu su kitais savanoriais formuoti stiprų bendruomenės jausmą. Tai gali būti terapinė patirtis, padedanti mažinti stresą ir skatinti emocinę gerovę.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras švęsdamas penkiolikos metų jubiliejų išsikėlė vieną iš tikslų – savanorystės puoselėjimas. Visus šiuos jubiliejinius metus puoselėsime savanorystės idėją, taip prisidedant prie bendruomenės gerovės.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos keletą valandų per savaitę savanoriavo Plungės Priglaustukuose. Plungės Priglaustukuose dirba didelės širdies ir savo veiklą mylintys darbuotojai, kurie su užsidegimu skuba padėti sergantiems, namų neturintiems gyvūnams, paliktiems, kadaise buvsiems šeimos nariais. Šie žmonės siekia suteikti savo beglobiams prižiūrimiems augintiniams saugią ir mylinčią aplinką, bei rūpintis tais, kurie neturi globos. Tai altruistinė veikla, kuri padeda gerinti gyvūnų gerovę ir gyvenimo sąlygas. Plungės Priglaustukai turi tiek daug gražių, draugiškų, stiprių, bet vienišų gyvūnėlių, kurie laukia savo šeimininkų. Kviečiame visus padėti ateidami pavedžioti, pamaitinti, padėti išvalyti gyvūnų patalpas, padėti rasti benamiams gyvūnams naujus namus, bet ir paremti skanėstais ir gyvūnų maistu.

 

 

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Skip to content