Menu Close

Protų mūšis Plungės raj. Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijoje

Nuo 1987 m. kiekvienais metais gegužės 31 d. yra minima Pasaulinė diena be tabako. Šią dieną visuomenė skatinama atsigręžti į rūkymo žalą ir pasaulinę tabako epidemiją, o rūkantieji skatinami atsisakyti šio žalingo įpročio.

Šios dienos minėjimo proga, gegužės 24 d. Plungės raj. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje vyko protų mūšis: „Rūkymas – ne pasirinkimas, o spąstai“, kurį organizavo visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, padedant gimnazijos administracijai.

Protų mūšyje dalyvavo po vieną kiekvienos klasės (5 – 8 kl. ir I – II gimnazijos klasių) 5 asmenų komandą, o kiti klasių mokiniai buvo pakviesti palaikyti savo klasės draugus ir

pagilinti žinias priklausomybių tema. Protų mūšį sudarė 4 turai:

  • Skaičiai – klausimai apie priklausomybes, kurių atsakymai turi būti skaičiai (pvz.: „Kiek cheminių junginių yra tabako dūmuose?“ ar „Kuriais metais užpatentuotos pirmosios elektroninės cigaretės?“).
  • Sąvokos – pateikti su priklausomybėmis susijusių sąvokų apibūdinimai ir mokiniai turėjo atsakyti apie ką kalbama (pvz.: „Kokią organizmo sistemą labiausiai pažeidžia rūkymas?“ ar „Kaip vadinamas reiškinys, kai nerūkantysis kvėpuoja tabako dūmais užterštu oru?“)
  • Tiesa ar melas – reikėjo atsakyti ar pateiktas teiginys teisingas ar klaidingas (pvz.: „Elektroninės cigaretės ir jų garai nepavojingi aplinkiniams“)
  • Būk kūrybiškas – šmaikštūs klausimai, reikalaujantys mąstyti kūrybiškai (pvz.: „Momente jos yra dvi, minutėje – viena, valandoje – nei vienos“ ar „Ir sveikuolių produktas, ir lietuviškas keiksmažodis“).

Atlikus visas užduotis ir suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad nugalėtojais tavo II gimnazijos klasės komanda pavadinimu „KamandaX“. Antrąją vietą iškovojo 8 klasės komanda „Namai be dūmų“ ir trečiąją vietą užėmė 7 klasės komanda „Keturake“. I – III vietų nugalėtojai apdovanoti mokyklos įsteigtais prizais ir Plungės raj. Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlėmis.

Dėkojame dalyviams už aktyvų dalyvavimą ir administracijai už pagalbą organizuojant bei sveikiname nugalėtojus!

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Modesta Ronkytė

Skip to content