Menu Close

Atlikti pirmieji Plungės rajono maudyklų vandens kokybės tyrimai

2023 m. gegužės 23 d. buvo atlikti  pirmieji, šį maudymosi sezoną, Plungės rajono savivaldybės  maudyklų ir maudymosi vietų  vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai. Juos atliko Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius.

Tyrimai vykdomi šiose maudynių vietose:

  • Platelių ežero „Plokštynės“, „Beržynėlio“ ir „Ąžuolų“ salos stovyklavietėse;
  • Platelių miestelio ir „Linelio“ maudymosi vietose;
  • Beržoro ežero (Gaso g. 12A ir Plungės g. 48A Beržoro k.);
  • Platelių ežero (Šventorkalnio g. 10 Plateliai ir Ž. Kalvarijos g. 58, Paežerės Rūdaičių k.);
  • Alsėdžių I, Kulių III, Narvaišių, Stanelių, Prūsalių I, Luknėnų tvenkiniuose;
  • Glaudžių k. užtvankose;
  • Reakreacinėje zonoje prie Minijos upės (Stalgėnų sen.);
  • Gandingos HE tvenkinyje (Babrungo g. 4 Kaušėnų k., Poilsio ir rekreacijos vieta V. Mačernio g. 67B, Plungė, Gandingos g. gale, Plungė);
  • Babrungo upėje (prie buvusios pirties pastato S. Neries g. skersgatvio, Plungėje).

Buvo tiriami šie mikrobiologiniai parametrai: žarniniai enterokokai (ksv/100 ml) ir žarninės lazdelės (ksv/100 ml). Nustatyta, kad tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Atliekų, nuolaužų ir kitų plūduriuojančių medžiagų nepastebėta.

2023 m. gegužės 23 d. parazitologinių tyrimų duomenimis, Plungės rajono maudyklų paplūdimių smėlio kokybė atitinka Lietuvos higienos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Tyrimo metu, iš Platelių ežero „Plokštynės“ stovyklavietės ir „Linelio“ maudymosi vietos  paplūdimių buvo imti po 2 smėlio mėginiai.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras renka ir reguliariai teikia informaciją rajono gyventojams apie maudymosi vietų paplūdimio smėlio ir vandens kokybę. Kiti vandens mėginiai bus imami 2023 m. birželio 6 d., paplūdimio smėlio birželio 20 d. (Plokštynės stovyklavietėje ir „Linelio“ maudymosi vietoje).

Visuomenės sveikatos biuro specialistai nori priminti, kad vandens pramogos yra puikus ir sveikas laiko praleidimo būdas, tačiau nepamirškite budrumo – skendimai tai yra problema, kurios galima išvengti. Būkite saugūs prie vandens ir vandenyje. Saugokite save ir kitus, ištikus pavojui nebūkite abejingi aplinkiniams.

Pasidomėti maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio kokybe galima Plungės r. sav. visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje www.plungesvsb.lt, fb paskyroje Plunges visuomenes sveikatos biuras, Plungės rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.plunge.lt, bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinėje svetainėje www. smlpc.lt .

Daugiau informacijos rasite https://www.plungesvsb.lt/maudyklos/

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Skip to content