Menu Close

Pasaulinei rankų higienos dienai paminėti…

Rankų plovimas – įprasta, labai svarbi asmens higienos procedūra, užkertanti kelią įvairių infekcinių ir kirmėlinių ligų plitimui. Kiekvienas turi žinoti, kodėl, kada ir kaip teisingai plauti rankas.

Visą gegužės mėnesį Kulių gimnazijoje ir akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje, mokyklos visuomenės sveikatos specialistė vedė pamokėles ir praktinius užsiėmimus, skirtus Pasaulinei  rankų higienos dienai paminėti.

Šių renginių tikslas – atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą, išmokyti mokinius teisingai nusiplauti rankas,  plauti ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotų save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų; išaiškinti vaikams, kad ant jų rankų iš tiesų ,,gyvena“ įvairios bakterijos ir virusai, kuriuos reikia kruopščiai nuplauti vandeniu su muilu, praktiškai pamokyti vaikus, kaip teisingai plauti rankas.

Buvo stebima, ar mokiniai, einantys į valgyklą valgyti, grįžę iš lauko, po naudojimosi tualetu, plauna rankas, priminta, kad neplaudami rankų, jie rizikuoja savo sveikata. Individualiai su mokiniais kalbėta apie asmens higieną.

Sveikatos priežiūros specialistė  supažindino su rankų plovimo instrukcija, pamokė, kaip teisingai  plautis rankas; priminė, kad rankas plauti būtina su muilu, nes jų plovimas vien vandeniu nėra efektyvus.  Rekomendavo rankas plauti ir kaskart pažaidus su gyvūnu ar tiesiog jį palietus, pabendravus su sergančiu žmogumi, pakosėjus ar nusičiaudėjus, prieš ir po žaizdos sutvarkymo ir panašiais atvejais.

Pradinių klasių mokiniai noriai pritaikė teorines žinias ir praktiškai pademonstravo rankų plovimo techniką, pažadėjo nuolat rūpintis rankų higiena.

Visuomenės sveikatos specialistė

Irena Lapienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


devyni − = 7

Skip to content