Menu Close

BURNOS SVEIKATA

Visą gegužės mėnesį, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui paskelbus akciją „Sveiki dantys – spindinti šypsena“, Kulių gimnazijoje ir akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje mokyklos visuomenės sveikatos specialistė organizavo švietėjiškus praktinius užsiėmimus, paskaitas, skirtus burnos sveikatai stiprinti. Renginiai organizuoti siekiant vykdyti pirminę dantų ėduonies prevenciją pradinių klasių mokiniams. Visiems pradinukams ir darželinukams buvo paruoštos ir išdalintos skrajutės-atmintukai apie burnos priežiūrą ir dantukų valymą.

Renginių metu vaikams paaiškinta, kodėl svarbu išsaugoti dantis, kokia jų reikšmė žmogaus gyvenimo kokybei. Aptartos dažniausiai pasitaikančios dantų ir burnos ligos, buvo mokoma, kaip tinkamai valyti dantis, demonstruojamos įvairios burnos priežiūros priemonės. Vaikai sužinojo svarbiausias taisykles, kurios padeda išsaugoti burnos sveikatą visą gyvenimą – reguliariai tikrintis dantis, valyti du kartus per dieną, dantų valymui vartoti pastą su fluoridu, atsisakyti dažnų užkandžiavimų saldžiais produktais.

O Kulių gimnazijos priešmokyklinukai buvo nuvykę į pažintinę ekskursiją į odontologijos kabinetą pas dantų gydytoją A. Narutavičienę, kuri skyrė savo brangų laiką ir mielai sutiko vaikus supažindinti su dantukų priežiūra.

Vyresniems vaikams paaiškinta apie lūpos ir liežuvio auskarų daromą žalą burnos organų sveikatai, kokie požymiai burnoje pasireiškia esant mitybos sutrikimams, bei kitų žalingų veiksnių ar įpročių poveikį burnos sveikatai. Susitikimų metų atkreiptas dėmesys į ortodontinio gydymo svarbą bei dantų priežiūrą šiuo laikotarpiu.

Vaikai susidomėjo praktiniais dantų valymo užsiėmimais. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę išmokti teisingai ir tinkamai pritaikyti įgytas žinias ir gerai valytis dantis, bet praktinių užsiėmimo metu pastebėta, kad gebėjimų išsivalyti dantis vaikams dar labai trūksta. Nors kalbant su vaikais – jie visas taisykles apie dantų priežiūrą žinojo.

Svarbiausia prisiminti, kad dantų ir dantenų ligų galima išvengti, jei bus tinkamai atliekama kasdieninė jų priežiūra. Renginiai, skirti burnos sveikatai stiprinti, padėjo skleisti informaciją apie tai, kad burnos ir dantų sveikata reikia pradėti rūpintis nuo mažų dienų.

Visuomenės sveikatos specialistė

  Irena Lapienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


8 + = dešimt

Skip to content