Menu Close

NESURŪKYK SAVO SVEIKATOS

Gegužės mėnesį Kulių gimnazijoje ir akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje, mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje, skaitė paskaitas ir vedė viktoriną-protmūšį  „Nesurūkyk savęs“, skirtus Pasaulinei dienai be tabako paminėti. Šios datos minėjimas, yra gera proga atkreipti jaunuomenės  dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui.

Visuomenės sveikatos specialistė pristatė viktorinos-protmūšio temą, jos naudą ir reikšmę. Skaidrių pagalba mokiniai išklausė pasakojimo apie rūkymo žalą jaunam organizmui, rūkymo sukeliamas ligas, kas tai yra pasyvus rūkymas, kaip jis kenkia nerūkančiam žmogui. Vėliau mokiniai sprendė 3 užduotis. Pirmoji jų buvo pažymėti apie rūkymo žalą ar teiginys yra teisingas, ar ne. Antrojoje užduotyje reikėjo iš raidžių „kratinio“ sudėlioti frazes ir meniniais išraiškos būdais išreikšti savo poziciją  prieš žalingus įpročius susijusius su rūkymo prevencija. O trečiojoje užduotyje reikėjo išspręsti kryžiažodį apie rūkymo neigiamybę. Viso mėnesio eigoje šiuose renginiuose sudalyvavo apie 150 mokinių.

Pastaruoju metu ypač aktualus tabako vartojimo klausimas. Rūkymas vis dar yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių, todėl tikslinga rūkymo prevenciją orientuoti į jaunus žmones, kurie dar nespėjo pajusti neigiamo tabako poveikio sveikatai.

Šių renginių tikslas buvo įteigti sampratą: jei pajėgsite atsispirti rūkymui, jums užteks valios ir kitiems svarbiems sprendimams – jūs tapsite savo gyvenimo šeimininkais.

Visuomenės sveikatos specialistė

Irena Lapienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


× 7 = keturiasdešimt du

Skip to content