Menu Close

Kvėpavimas. Pirma pagalba jam sutrikus

Kvėpavimas – nenutrūkstantis biologinis procesas, kurio metu kvėpavimo organai ir kvėpavimo takai dalyvauja deguonies įsisavinime ir anglies dioksido pašalinime. Žmogaus kvėpavimo sistemą sudaro: kvėpavimo takai- kurie apsaugo plaučius nuo pažeidimų ir infekcijų, pro juos įkvepiamas ir iškvepiamas oras ir plaučiai-  kuriuose vyksta dujų apykaita.

Senamiesčio mokyklos, devintų klasių mokiniai per biologijos pamokas gilino žinias apie kvėpavimo sistemą. O spalio 6 dieną sulaukė svečių- mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, kuri papasakojo apie kvėpavimo sutrikimus ir kaip suteikti pirmąją pagalbą. Mokiniai gilino žinias užspringimo ir širdies masažo atlikimo klausimais. Taip pat mokiniai supažindinti ir su pagrindiniais principais teikiant pirmąją pagalbą.

Po trumpo teorinio įvado, mokiniai buvo kviečiami pasinaudoti mokykloje esančiomis pirmos pagalbos mokymo priemonėmis ir patys jas išbandyti: manekeną- skirtą vaikų mokymui ir įgūdžių formavimui kaip teisingai atlikti širdies masažą, defibriliatoriumi- kuris skirtas širdies ritmo analizei, bei užspringimo liemenė-kuri vaikams padeda suprasti heimlicho manevro atlikimą, kai žmogus užspringsta.

Džiugu, kad didžioji dalis mokinių jau ne pirmą kartą bando atlikti širdies masažą, nes tik per sukauptą praktiką galėsime jaustis užtikrinti, dėl savo veiksmų juos atliekant esant būtinybei.

 

 

 

 

 

 

 

Biologijos mokytoja

Irena Šimkuvienė

ir

Visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti sveikatos priežiūra mokykloje

Jūratė Prišmontienė

Skip to content