Menu Close

Pasaulinė širdies diena Kulių gimnazijoje ir akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje

2023-09-28 ir 29 dienomis šiose ugdymo įstaigose buvo paminėta Širdies diena skirta Pasaulinei širdies dienai. Šių metų prevencija skirta esminiam žingsniui – pirmiausia pažinti savo širdį!

Ta proga mokyklos visuomenės sveikatos specialistė vaikučius pakvietė į edukacinius užsiėmimus lauke. Susitikimų metu patarė vaikams kaip reikia elgtis, maitintis, judėti, kad širdelė išliktų sveika ir laiminga. Mažiausieji jau žinojo, kad širdelė būtų sveika, labai svarbu kuo daugiau laiko praleisti gryname ore sportuojant, žaidžiant. Ikimokyklinukai, priešmokyklinukai ir pirmokai entuziastingai ant mokyklos kiemo grindinio piešė spalvotas širdutes. Pieštos širdys atspindėjo vaikų emocijas. Jų nuomone, kai širdis nepyksta ir neliūdi, o daug juokiasi yra sveikesnė. Išsiaiškinome kada širdelė būna laiminga, o kada liūdna, kad kartais širdelei neužtenka vien meilės, kartais širdelei reikia ir medikų pagalbos. Mokomojo muliažo pagalba „ieškojome“ kur randasi žmogaus kūne širdis, spalvinome savo širdučių būseną atspindinčią jauseną, savo širdelės meilę perteikiant savo artimiesiems…

Vėliau ugdytinius mokyklos visuomenės sveikatos specialistė pakvietė į mokyklos stadioną pasportuoti – pasimankštinti su ergoterapiniais kamuoliais, atlikti žaismingą mankštą. Vaikai buvo laimingi, džiaugėsi galėdami padūkti rudenėjančios gamtos apsuptyje.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content