Menu Close

Kaip reikia elgtis tėvams, jeigu ugdymo įstaiga informuoja, kad vaikas turi izoliuotis?

Informacija tėvams, kaip elgtis jeigu ugdymo įstaiga informuoja, kad vaikas turi izoliuotis.

Ugdymo įstaiga gavusi informaciją apie nustatytą COVID-19 ligos atvejį, informuos toje ugdymo įstaigoje dirbantį visuomenės sveikatos priežiūros specialistą, kuris atliks atvejo epidemiologinį tyrimą. Atliekant epidemiologinį tyrimą, bus nustatomi asmenys, kurie su užsikrėtusiuoju turėjo didelės rizikos sąlytį, bei atliks veiksmus, kad sąlytį turėjusieji būtų informuoti apie jiems paskirtą privalomą izoliaciją.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialisto, ugdymo įstaigos ir tėvų veiksmai:

  • Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, bendradarbiaudamas su ugdymo įstaigos atsakingais asmenimis, nustato didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis.
  • Didelės rizikos sąlytį turėję asmenys įtraukiami į izoliuotų asmenų sąrašą. Ugdymo įstaiga informuoja tėvus, kad vaikui paskirta izoliacija.
  • Tėvai pasiima savo vaikus iš ugdymo įstaigos, izoliuojasi ir laukia sms žinutės iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) apie paskirtą izoliacijos laiką. Šioje žinutėje didelės rizikos sąlytį turėjusieji ras anketą, kurią reikia užpildyti. Toje pačioje anketoje reikia pažymėti, ar sutinkate atlikti testą dėl COVID-19 ligos (jei pažymėjote, kad sutinkate, nurodėte vaiko asmens kodą – NVSC specialistai užregistruos Jus tyrimui, o Jūsų nurodytu tel. Nr. gausite tai patvirtinančią sms žinutę; jei pažymėjote, kad sutinkate, tačiau nenurodėte vaiko asmens kodo – NVSC specialistai su Jumis susisieks dėl informacijos patikslinimo). Svarbu – jei anketą pildo tėvai, nurodomi vaiko duomenys.
  • Gavus informaciją iš ugdymo įstaigos apie paskirtą izoliaciją, bet nesulaukus NVSC žinutės, vaiko tėvai kreipiasi į ugdymo įstaigos atsakingą asmenį/visuomenės sveikatos priežiūros specialistą dėl informacijos patikslinimo.

 

Daugiau informacijos galima rasti NVSC svetainėje:

https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/nvsc-primena-svarbiausius-zingsnius-mokykloje-nustacius-covid-19-atveji

https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/metodine-ir-kita-informacija/metodine-covid-19-valdymo-medziaga-video-ir-kt/ugdymo-istaigu-bendruomenei-apie-covid-19

https://mokyklabecovid.lt/

https://koronastop.lrv.lt/lt/covid-19-pandemijos-valdymo-priemones

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenė sveikatos biuro informacija

Skip to content