Menu Close

Atlikti paskutiniai, šį maudymosi sezoną, Plungės rajono maudyklų paplūdimio smėlio ir vandens kokybės tyrimai

Kaip ir kasmet Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gegužės – rugsėjo mėnesiais vykdė Plungės rajono savivaldybės maudymosi vietų vandens kokybės stebėseną, siekiant apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudymosi vietų taršą ir prisidėti prie jų vandens kokybės gerinimo. Maudymosi vietų vandens kokybės vertinimas atliekamas dviejų mikrobiologinių parametrų – žarninių enterokokų ir  žarninių lazdelių (E. coli)  – duomenų rinkiniu. Vandenyje taip pat stebimos nuolaužos, plūduriuojančios medžiagos, dervos, stiklas, plastikas, guma ir kitos medžiagos (Lietuvos higienos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus). Vandens kokybės tyrimai pradėti likus savaitei iki maudymosi sezono pradžios ir reguliariai buvo atliekami 1-2 kartus per mėnesį iki rugsėjo 14 d. Maudyklų ir maudymosi vietų vandens ir smėlio kokybė buvo tiriama:

  • Platelių ežero „Plokštinės“, „Beržynėlio“ ir „Ąžuolų“ salos stovyklavietėse;
  • Platelių miestelio ir „Linelio“ maudymosi vietose;
  • Beržoro ežero vietose (Gaso g. 12A ir Plungės g. 48A Beržoro k.);
  • Platelių ežero vietose (Šventorkalnio g. 10 Plateliai ir Ž. Kalvarijos g. 58, Paežerės Rūdaičių k.);
  • Alsėdžių I, Kulių III, Luknėnų k., Narvaišių, Pietuvės upelio, Prūsalių I tvenkiniuose;
  • Kantaučių prūde;
  • „Plungės jūra“ tvenkinyje (Babrungo g. 4 Kaušėnų k., V.Mačernio g. 67, Plungė, Gandingos g. gale, Plungė).

Nuo 2018 m. gegužės 1 d., vadovaujantis naujos redakcijos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“, tiriama ir stebima ne tik maudyklų vandens, bet ir jų paplūdimių smėlio kokybė. Šį maudymosi sezoną buvo stebimas „Plokštinės“ stovyklavietės ir „Linelio“ maudymosi vietos smėlis. Maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio stebėsena vykdoma pagal suderintą Plungės rajono savivaldybės maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio tyrimų kalendorinį.

2021 m. rugsėjo 14 d. buvo atlikti paskutiniai šį maudymosi sezoną Plungės rajono savivaldybės  maudyklų ir maudymosi vietų  vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai. Juos atliko Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius. Nustatyta, kad tirtų vandens mikrobiologinių parametrų vertės ir maudyklų paplūdimių smėlio kokybė atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Atliekų, nuolaužų ir kitų plūduriuojančių medžiagų nepastebėta.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rinko ir reguliariai teikė  informaciją rajono gyventojams apie maudymosi vietų paplūdimio smėlio ir vandens kokybę.

Pasidomėti maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio kokybe galima Plungės r. sav. visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje www.plungesvsb.lt, fb paskyroje Plunges Visuomenes Sveikatos Biuras, Plungės rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.plunge.lt, bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinėje svetainėje www. smlpc.lt .

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Skip to content