Menu Close

Įvyko renginys ,,Pabūkime visi kartu“

Alkoholio ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas sukelia sveikatos sutrikimus, psichologines bei socialines pasekmes, kurios skaudžios ne tik žmogui, jo šeimai, bet jos liečia ir visą visuomenę. Priklausomo nuo alkoholio šeimos problema yra ta, kad ji užsidaro savyje, atsiriboja nuo išorinio pasaulio.

Kovojant su priklausomybėmis svarbiausia – įtraukianti veikla ir artimųjų palaikymas.

Tokia pagrindinė idėja buvo rugsėjo 19 d. Plateliuose vykusiame uždarame renginyje ,,Pabūkime visi kartu“, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras sukvietė asmenys, priklausančius nuo alkoholio ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo bei jų artimuosius. Kartu praleisti laiką atvyko Plungės rajone veikiančių AA klubų nariai, kurie pasidalino savo patirtimi ir progresu. Renginyje taip pat dalyvavo LR seimo narys priklausomybių prevencijos komisijos narys Jonas Varkalys, kuris pasidžiaugė Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojama veikla žmonėms, priklausantiems nuo alkoholio ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.

Renginio tikslas didinti gyventojų priklausomybių mažinimą ir resocializacijos efektyvumą, skatinti pozityvaus užimtumo bei fizinio aktyvumo, emocijų valdymo priklausomybę nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų turintiems asmenims, bei jų šeimos nariams.

Renginio metu Nijolė Dirsienė bendravo su moterimis, supažindino su sveiko maisto reikšme mūsų organizmui. Buvo kalbama apie streso bei įtampos nuėmimo būdus, kaip reikia gyventi su priklausomybę turinčiu šeimos nariu. Lektorė palietė šeimos biudžeto tvarkymo klausimus.

Nuo priklausomybės besivaduojantys žmonės pamatė, kad jie yra ne vieni, bet yra kažkam svarbūs bei reikalingi. Šis renginys ,,Pabūkime visi kartu‘‘ padėjo atkurti priklausomų nuo alkoholio ir psichoaktyvių medžiagų vartojimo šeimos ryšius, suteikė priklausomų asmenų artimiesiems žinių apie netiesioginę priklausomybę ir jos raišką santykiuose.

Įtraukiantys hobiai ir laisvalaikio užsiėmimai, psichologinį pasitenkinimą suteikiantis darbas, smarkiai padeda kovojant su priklausomybėmis.

Skip to content