Menu Close

Akcija ,,SAUGUS, KAI MATOMAS‘‘ Plungės ,,Babrungo‘‘ progimnazijoje

Atšvaitai – paprasta ir efektyvi priemonė, užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu.

Plungės rajono savivaldybės  visuomenės sveikatos biuras, kaip ir kasmet,  lapkričio mėnesį organizuoja atšvaitų dalinimo akciją ,,SAUGUS, KAI MATOMAS‘‘ prie Plungės rajono bendrojo ugdymo įstaigų, siekdamas prisidėti prie pėsčiųjų saugumo kelyje, tikrinant ar pėstieji turi atšvaitą, ar taisyklingai jį užsidėję, ar laikosi kelių eismo taisyklių.

Tikslas – siekti pėsčiųjų saugumo tamsiuoju paros metu, primenant apie pavojus, gresiančius gatvėse ir keliuose tamsiu paros metu. Taip pat informuoti tėvus apie mokinius, kurie į ugdymo įstaigą  ateina be atšvaito.

Akcijoje talkina nuolatiniai partneriai Plungės rajono savivaldybė, Plungės rajono policijos komisariatas.

Lapkričio 8 d. dar prieš pamokas moksleivius pasitiko Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Giedrė ir policijos rėmėjas Antanas ir tikrino, ar visi vaikai turi ir nešioja šviesą atspindinčius elementus.

Akcijos ,,SAUGUS, KAI MATOMAS‘‘ metu išdalinta Plungės ,,Babrungo‘‘ progimnazijoje 50 vnt. atšvaitų, taip pat TAMO dienyne parašyta informacija apie akciją, kaip teisingai atšvaitus pritvirtinti ir nešioti.

Atšvaitų patikrinimas atskleidė, kad pradinukai turi ir nešioja juos, tačiau dažnas vyresnių klasių mokinys – atšvaitų neturėjo.

Dauguma moksleivių ant kuprinių turi šviesą atspindinčius elementus, tai pagirtina, tačiau vaikai lanko būrelius, kitus užsiėmimus, ten eina be kuprinės ir be atšvaito, tuomet tai jau yra pavojinga.

Mes tikimės, kad toks atšvaitų patikrinimas mokyklose atkreips tėvų dėmesį ir vaikai bus saugesni tamsiu paros metu.

Tegul atšvaitas tampa ne nepatogiu atributu, o augančio visuomenės sąmoningumo ženklu!

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos  specialistė Giedrė Bubelienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


šeši + = 13

Skip to content