Menu Close

VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLA 2020 METAIS PLUNGĖS „RYTO“ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

2020 metais sveikatos kabinete apsilankė daugiau nei 400 mokinių: 424 suteikta pirma pagalba bei konsultacijos ir 68 atlikta pedikuliozės patikra.

Skatinant sveiką gyvenseną, ligų bei traumų prevenciją, vykdytos įvairios veiklos. 2020 m. Sausio 23 d. vyko 9 klasių mokinių  susitikimas su biomedicinos mokslu daktaru gyd.toksikologu R. Badaru tema „Mitai apie elektronines cigaretes“. Vykdant prevencinių programų įgyvendinimo dieną sausio 24 dieną 7 klasių mokiniai susitiko su visuomenės sveikatos specialiste- priklausomybių koordinatore I.Mocke, kuri mokiniams pasakojo apie priklausomybes ir kaip jų išvengti,  o su 8 klasių mokiniais apie elektroninių cigarečių keliamą pavojų diskutavo sveikatos priežiūros  specialistė S. Kazlauskienė.

Sausio ir vasario mėnesiais dėmesys skirtas užkrečiamų ligų profilaktikai. Vykdytos pamokėlės-diskusijos su pradinių klasių mokiniais  „Kaip išvengti peršalimo ligų gripo?“, „ Kaip taisyklingai plauti rankas?“, „Uždenkime kosulį?“. 2020 sausio mėnesį per žmogaus saugos pamokas su 8 klasių mokiniais vyko pokalbiai tema „Užkrečiamos ligos“. 2020 m. vasario mėnesį, kartu su biologijos mokytoja V.Gladiševa, organizuotas 6a ir 6b klasių mokiniams projektas „Mikroorganizmai ir jų sukeliamos ligos“.

Mokykla dalyvavo Plungės rajono savivaldybės ir Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdomame projekte „Sveikos gyvensenos skatinimas Plungės rajono savivaldybėje“ ir 2020 m. sausio- vasario mėnesiais vyko  „Pirmos pagalbos mokymai“ 9 klasių mokiniams, kuriuos vedė visuomenės sveikatos specialiste I.Mocke.  2020 m. vasario mėnesį, vykdant projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Plungės rajono savivaldybėje“, organizuota  viktorina 10 klasių mokiniams, kurią vedė projekto koordinatorė G. Razulevičiūtė ir sveikatos priežiūros specialistė S. Kazlauskienė.

2020 m. balandžio mėnesį PADLET platformos pagalba 5-10 klasių mokiniai susipažino su Sveikatos tausojimo rekomendacijomis, kai daug laiko praleidžiama mokantis prie kompiuterio (sveikatos priežiūros specialistė S. Kazlauskienė). 2020 m. gegužės mėnesį, minint Pasaulinę rankų higienos dieną“ 1-4 klasių mokiniai PADLET platformoje prisiminė, kodėl reikia plauti rankas ir kaip taisyklingai tai daryti.

2020 m. rugsėjo- spalio  mėnesiais 1-3  klasių mokiniams vyko pamokėlės „ Asmens higiena ir dienos rėžimas“. 2020 m. spalio mėnesį 8 ir 9 klasių mokiniams vyko žmogaus saugos pamokos tema „Kaip įveikti stresą ekstremalių situacijų ar karantino metu“ .

2020 m. gruodžio mėnesį vyko tradicinis protmūšis „AIDS- Geriau žinoti-20“, kuriame dalyvavo 9a klasės mokiniai.  Lapkričio-gruodžio mėnesį 10c, 8b, 7b, 7a klasės nuotoliniu būdu dalyvavo pokalbiuose „Emocijų valdymas“ su psichologėmis Toma Vaitkevičiene ir Marina Gupor 2020 gruodžio mėnesį 4 a ir 4c  klasių mokiniams vyko pokalbiai klasių valandėlių metu „Asmens higiena ir lytiškumo ugdymas“.

Išlikime saugūs bei sveiki!

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Simona Kazlauskienė

Skip to content