Menu Close

VIKTORINA PASAULINEI BURNOS SVEIKATOS DIENAI PAMINĖTI

Burnos sveikata- neatsiejama nuo bendros organizmo būklės. Todėl būtina ja rūpintis. Sveiki dantys- neplombuoti, nepažeisti ėduonies ir neišrauti dėl ėduonies.

Higienos instituto duomenimis 2021-2022 m. m. ugdymo įstaigas lankiusių ir profilaktiškai pasitikrinusių vaikų, sveikus dantis turėjo tik 34,7 proc. 62,5 proc. dantis pasitikrinusių vaikų neturėjo dantų ir žandikaulių patologijų. Plungės rajono savivaldybėje sveikus dantis turi tik 24,69 proc. profilaktiškai dantis pasitikrinusių mokinių.

Minint Pasaulinę burnos sveikatos dieną, Senamiesčio mokyklos visuomenės sveikatos specialistė kovo – balandžio mėnesį lankėsi pas 5-7 klasių mokinius, su viktorina „Kahoot“ programėlėje. Viktorinos tikslas įvertinti – kiek mokiniai yra susipažinę su burnos sveikata. Jiems buvo užduodami ir gana paprasti klausimai tokie kaip, kas kiek laiko reikėtų keisti dantų šepetėlį? Ar kam naudojama dantų pasta? Tačiau ne visi klausimai buvo tokie lengvi, pasitaikė ir suktesnių ir sudėtingesnių.

Pirmas tris prizines vietas užėmę mokiniai buvo apdovanoti Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais. Nepamirškime rūpintis burnos higiena ir profilaktiškai lankytis odontologo kabinete, nes burnos sveikata yra raktas į sveiką ir gražią šypseną!

 

 

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Jūratė Prišmontienė

Skip to content