Menu Close

„Vasara – maudynių laikas!“ lopšelyje-darželyje „Raudonkepuraitė“

Plungės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė” bendruomenė aktyviai įgyvendino Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamo projekto ,,Mokomės plaukti” pirmąją veiklą – „Vasara – maudynių laikas!“.

Saulėtą birželio 19-os dienos popietę, darželio kiemelis virto tikru vandens ir pramogų parku. Veiklos pradžioje, tiek vaikai, tiek pedagogai, buvo supažindinti su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis. Jiems buvo paaiškinta, kaip naudotis pagalbinėmis plaukimo priemonėmis ir ką reikia daryti pavojingoje situacijoje. Ši, pirmoji projekto ,,Mokomės plaukti” veikla, buvo orientuota į pradinio mokymo plaukti pratimus sausumoje: pritūpimus, ,,Plūdės” imitavimus atsitūpus, rankų ir kojų  judesius bei įvairius pratimus su vandens lazdomis, šuoliukus, kvėpavimo sulaikymą. Šiais bendrojo lavinimo, specialiaisiais ir imitaciniais fiziniais pratimais sausumoje buvo siekiama padėti vaikams perprasti judesių koordinaciją, išugdyti plaukiant reikalingų raumenų grupių jėgą bei sąnarių paslankumą. Tam, kad šio projekto veiklos nebūtų monotoniškos, įstaiga sieks įtraukti kuo įvairesnių žaidimų ir pramogų, padėsiančių įgyvendinti veiklų užduotis.

Projektas ,,Mokomės plaukti” – tai dar viena galimybė pasidžiaugti  sveikuoliškais ir fizinį aktyvumą skatinančiais renginiais, kurių metu įstaigos ugdytiniams sudaromos sąlygos augti sveikiems ir stipriems.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Rasa Staponkienė

Skip to content