Menu Close

Kviečiame Plungės rajono gamintojus/ūkininkus savo produkciją paženklinti „Rakto skylutės“ simboliu!

„Rakto skylutė“ – sveikatai palankesni maisto produktai‼️

   Simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Toks produktų gerinimas būtinas, nes Lietuvoje atlikti gyventojų faktinės mitybos tyrimai rodo, kad gyventojų mityba jau daugelį metų skurdi, nesubalansuota ir nepalanki sveikatai – suvartojama ypač daug sočiųjų riebalų, angliavandenių, druskos ir per mažai daržovių. Nesubalansuota mityba skatina širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį, nutukimą, 2-jo tipo cukrinį diabetą. Vien širdies ir kraujagyslių ligos ir vėžys šalyje lemia 3/4 visų Lietuvos gyventojų mirčių ir pagal šiuos rodiklius Lietuva yra tarp labiausiai atsiliekančių valstybių Europos Sąjungoje.

Lietuvoje 2014 m. įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema.

Maisto gamintojai savanoriškai ir nemokamai gali ženklinti gaminamus maisto produktus, kurie atitinka “ Rakto skylutės“ kriterijus.

Daugiau skaitykite:

https://sam.lrv.lt/…/mityba-ir-fizinis-aktyvu…/rakto-skylute

https://sam.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/visuomenes-sveikatos-prieziura/mityba-ir-fizinis-aktyvumas-2/rakto-skylute/rakto-skylutes-kriterijai-maisto-produktams-2017

Parengtas pagal LR SAM

Skip to content