Menu Close

Vaikų dantų priežiūra

Dantų ėduonis (dar kitaip vadinamas kariesu) kamuoja didžiąją dalį vaikų ir suaugusiųjų. Todėl tinkama dantų priežiūra turi būti užtikrinama nuo pat pirmųjų pieninių dantukų pasirodymo. Svarbu užtikrinti teisingą valymo techniką, pasirinkti kokybišką dantų pastą, papildomai galima naudoti vieno danties šepetėlį, o vyresniems vaikams – dantų siūlą bei kitas papildomas priemones.

Rekomenduojama vaiką kuo anksčiau pratinti ir prie profilaktinių vizitų pas odontologą. Pirmasis vizitas turėtų įvykti vos išdygsta dantys, kad odontologas galėtų įvertinti dantų būklę ir sąkandį.

Prieš pirmąjį vizitą paaiškinkite vaikui, kaip vyksta dantų apžiūra. Parodykite, kaip reikės išsižioti, papasakokite, kad apžiūros metu nereikia bijoti, jei įmanoma – parodykite odontologo kėdę internete.

Tėvai turėtų iš anksto apgalvoti dominančius klausimus. Galima pasidomėti, kokia dantų pasta tinka įvairaus amžiaus vaikams, kokį dantų šepetėlį pasirinkti, pasidomėti, ar tinkamai išvalomi mažylio dantys.

Pirmiesiems vizitams pasirinkti tinkamą įstaigą.

Negąsdinkite vaiko odontologinėmis procedūromis. Daugelis tėvų, norėdami paskatinti vaiką valytis dantukus, gąsdina apsilankymais pas odontologą bei skausmingomis procedūromis. Deja, tai tik padidina mažųjų baimę lankytis pas odontologus. Nedera tėvams teigti, kad vizito metu gydytojas odontologas “Nieko nedarys ir nereikės bijoti”. Anaiptol būtina paaiškinti vaikui, kokios procedūros bus atliekamos vizito metu.

Ir visada tėvai turi patikrintai, ar vaikas tikrai sąžiningai išsivalė dantukus. Nors jie ir yra mokomi teisingos dantų priežiūros ugdymo įstaigose, tačiau tėvai vis tiek bus tie asmenys, kuri pirmiausia pastebės net mažiausius pakitimus.

 

Visuomenės sveikatos specialistė Erika Siminavičienė

Skip to content