Menu Close

UŽSIĖMIMAI PAGAL SVEIKATINGUMO PROJEKTĄ „SVEIKI IR LAIMINGI“ AKADEMIKO ADOLFO JUCIO PROGIMNAZIJOJE

Spalio 18 dieną 2 – 4 klasių mokiniams pamokos „Emocinei mokinių būsenai palaikyti“ pagal sveikatingumo projektą „Sveiki ir laimingi“ vyko su mokyklos visuomenės sveikatos specialiste. Įžanginėje pamokos dalyje specialistė mokinius supažindino su vizualine-verbaline emocijų išraiška: pykčiu, liūdesiu, džiaugsmu, baime…

Vaikų gebėjimui reikšti emocijas didžiausią įtaką daro mūsų, suaugusiųjų, pavyzdys, tad apie tai būtina kalbėti ir kūrybinių veiklų pagalba tyrinėti labiausiai vaikams rūpinčias kasdienines situacijas. Vaikams kur kas sunkiau nei suaugusiesiems susidoroti su užplūdusiomis emocijomis. Būtent todėl jie tampa kaprizingi ir kelia isterijas lygioje vietoje. Kad to išvengtumėte, reikia padėti vaikui atsikratyti emocijų pertekliaus.

Visuomenės sveikatos specialistė pateikė būdą, kaip įdomiai lavinti emocinę raišką žaidžiant. Tam pasitelkė į pagalbą žaidimą „Pykčio mažinimas“, kuris moko savęs pažinimo, nusiraminimo ir empatijos. Žaislai su emocijomis palengvina pokalbį, lengviau atsiranda tarpusavio ryšys tarp mokytojo ir mokinio. Mokiniai žaisdami ne tik smagiai leido laiką, bet ir mokėsi spręsti įvairias problemas, reikšti jausmus, juos atpažinti ir įvardinti. Žaidimo metu taip pat buvo galima suvaidinti ir išgyventi įvairias situacijas, kurios pasitaiko ir realiame gyvenime. Išmoko savo jauseną įvardinti, paaiškinti tai, ką jaučia. Šie įgūdžiai būtini sveikam, laimingam ir sėkmingam gyvenimui tiek vaikystėje, tiek suaugus.

Užsiėmime-pamokoje buvo norima įdiegti, kad vaikams reikia išmokti pažinti save, savo stipriąsias puses ir jomis naudotis, valdyti emocijas, nusivylimą ir pyktį, susidoroti su netektimis ir pokyčiais, veiksmingai spręsti problemas ir priimti gerus bei atsakingus sprendimus.

 

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content