Menu Close

UGDOMOJI VEIKLA ODONTOLOGIJOS KABINETE

Visi žinome, kokia nemaloni ir bauginanti vaikus yra dantų apžiūros bei gydymo procedūra.

Todėl, birželio 8-ą dieną, Plunės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos specialistė Rasa S. suorganizavo Plungės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ priešmokyklinukams ugdomąją veiklą „Plungės sveikatos centro“ odontologijos kabinete. Čia vaikus maloniai pasitiko  kabineto  darbuotoja Birutė, pamokėlę pradėdama nuo pačio svarbiausio – kasdienio dantukų valymo ryte ir vakare. Birutė vaikams vaizdžiai papasakojo kodėl ir kaip „suserga“ dantukai, kokie pavojai – kariesas ir kirmėliukai  tyko jų  neišsivalius, kada laikas juos gydyti. Tam, kad vizitas pas odontologą nebūtų toks bauginantis, darbuotoja vaikams parodė įvairių savo darbo įrankių, kuriuos jie galėjo patys paliesti, apžiūrėti iš arčiau.

Smagiausia vaikams buvo „pasimatuoti“ gydytojo-odontologo kėdę, pažiūrėti pro skydelį, patikrinti savo draugų dantukus specialiu veidrodėliu. Mažieji taip pat susipažino su pagrindiniu dantukų vaistu – plomba, kurią, sumaišiusi su tam skirtų kelių rūšių vaistukais, Birutė pagamino specialią „košelę“. Vaikams ji paaiškino, jog ji tepama dantyje atsiradus skylutei. Vaikai taip pat išklausė darbuotojos pamokymus, nuo kada,  kaip ir kokiomis priemonėmis reikia saugoti dantukus, kaip dažnai skalauti burnytę, kodėl reikėtų vengti saldumynų, limonadų bei lipnaus maisto.

Išlydėdama iš kabineto, Birutė vaikams patarė gerti daug vandens, kuris natūraliai valo burnos ertmę bei kuo daugiau valgyti vaisių ir daržovių, kuriuos kramtant natūraliai pasišalina dantukų apnašos.

Džiugu, jog jau ne pirmą kartą „Plungės sveikatos centro“ odontologijos kabinetas prisideda prie mūsų mažųjų ugdymo, skatindami juos taisyklingai prižiūrėti dantukus!

 

Visuomenės sveikatos specialistė
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Rasa Staponkienė

 

Skip to content