Menu Close

Paminėjome Pasaulinę aplinkos dieną

1972 metais Jungtinių Tautų organizacija paskelbė birželio 5-ąją Pasauline aplinkos apsaugos diena, tuo siekdama atkreipti dėmesį į mus supančią gamtą ir ragindama ją saugoti.

Ši diena yra svarbi kiekvienam žmogui. Todėl Kulių gimnazijos ir akademiko Adolfo Jucio progimnazijos mokiniams mokyklos visuomenės sveikatos specialistė paruošė edukacinę paskaitą-viktoriną, kurios tema buvo siekiama informuoti jaunimą įvairiais aplinkosaugos klausimais bei raginti imtis konkrečių veiksmų saugojant mus supančią aplinką. Specialistė priminė, kad tai pati tinkamiausia proga kiekvienam iš mūsų pamatyti, kokia graži ir turtinga Lietuvos gamta, ir susimąstyti, ką turime daryti, kad ji tokia ir išliktų. Kiekvienas turime pradėti nuo savęs. Pirmiausia – keisti savo vartojimo įpročius. Net ir nedidelis pokytis – plastikinio maišelio atsisakymas, rūšiavimas, kelionė dviračiu ar viešuoju transportu, o ne automobiliu turi didelę įtaką. Esminių permainų pasiekti pavyks tuomet, kai veikiame visi kartu. Jeigu visa visuomenė prisidės prie aplinkos tausojimo ir darys sąmoningus, tvarius pasirinkimus, mūsų šalyje bus gera gyventi ir mums, ir ateities kartoms.

 

dav

Mokiniai, pagauti azarto, aktyviai įsijungė į viktorinos pateiktus klausimus ir tarpusavyje besivaržydami dar labiau sustiprino savo turimų žinių bagažą.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

 

Skip to content