Menu Close

Tęsiamas projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas Plungės rajono savivaldybėje“ veiklų įgyvendinimas Paskaita – užsiėmimas Plungės TVM Pirmosios pagalbos mokymai

Kovo 3 dieną  technologijų ir verslo mokyklos 9 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės Ilonos Mockės vedamuose pirmosios pagalbos mokymuose.

Įrodyta, kad skubi pagalba, pirmieji veiksmai nelaimingo atsitikimo atveju iš esmės nulemia nukentėjusio asmens likimą, kol atvyksta greitosios medicinos pagalba. Štai kodėl taip svarbu suteikti reikiamą pagalbą.

Paskaitoje–praktiniame užsiėmime kalbėta apie pirmosios pagalbos tikslus, žmogaus gyvybės požymius, apie greitosios pagalbos iškvietimą. Praktinio užsiėmimo metu mokiniai buvo mokomi, kaip suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam, kuris yra be sąmonės, ar ištikus epilepsijos priepuoliui, mokėsi tvarstyti žaizdas. Sužinojo, kaip elgtis esant nušalimui ar gavus saulės smūgį.

Mokiniams paskaita–praktinis užsiėmimas neprailgo. Devintokai suprato, kad tinkamai ir laiku suteikus pirmąją pagalbą galima išgelbėti žmogui gyvybę.

   

Plungės rajono savivaldybės

Visuomenės sveikatos specialistė Aldona Šarkauskienė

Skip to content