Menu Close

SVEIKI IR GRAŽŪS DANTUKAI

Gruodžio 20 d. Plungės lopšelyje-darželyje „Raudonkepuraitė“ vyko praktinis užsiėmimas „Sveiki ir gražūs dantukai“. Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Rasa Staponkienė, kartu su „Zuikutis“ grupės vaikais aptarė, kodėl svarbu tinkamai valyti dantis, kokios yra dantukų gedimo priežastys.
Vaikai taip pat pabandė pritaikyti žinias praktiškai. Iš pradžių vaikai mokėsi taisyklingų valymo judesių ant dantų muliažo, o po to kiekvienas pabandė taisyklingai išsivalyti savo dantukus.
Visi vaikai pasižadėjo ir ryte, ir vakare valytis dantis taisyklingai, o kad būtų linksmiau ir įdomiau, visuomenės sveikatos specialistė kiekvienam padovanojo motyvacinį „Sveikos šypsenos pažadas“ diplomą, kuriame 31 dieną užklijuos po lipduką, kai išsivalys dantukus.
Taip pat vaikai atliko komandinę užduotį. Visi buvo suskirstyti į keturias komandas, kiekvienai iš jų buvo išdalyti lapai su įvairiais maisto produktais. Vaikai tarpusavyje diskutavo, kurie maisto produktai kenkia dantims, o kurie ne, tada maisto produktus kirpo ir klijavo ant popieriaus lapo.
Sveikatai palankūs ir nepalankūs įgūdžiai formuojasi vaikystėje, todėl labai svarbu, kad ir tėveliai skirtų išskirtinį dėmesį dantukų taisyklingam valymui.

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Rasa Staponkienė

Skip to content