Menu Close

Specialiojo ugdymo centre paskaita-užsiėmimas patiems mažiausiems „Pavojingi žmonės ir gyvūnai. Ką galima daryti mažiems vaikams ir ko negalima“

Sausio mėnesį patiems mažiausiems vaikučiams per paskaitą-užsiėmimą kalbėta apie tai, kaip apsisaugoti nuo nepažįstamų suaugusiųjų, turinčių blogų ketinimų vaiko atžvilgiu.

Mokymo tikslams pasitelktas plakatas su vaizdais, kur su vaikučiais sprendėme įvairias situacijas su nepažįstamais žmonėmis ir gyvūnais. Kalbėjome kaip reiktų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje ir apsisaugoti patiems. Vaikučiams buvo paaiškinta , kad suaugę žmonės visada pagalbos prašo suaugusiųjų, jei nepažįstamasis to prašo vaiko, vadinasi jis turi negerų ketinimų ir vaiko atsakymas visada turi būti kategoriškas: Ačiū, ne, ir iškart bėgti pas pažįstamą suaugusį ar į namus.

Per sekančią užduotį su vaikais aiškinomės ką galima daryti mažiems vaikams ir ko negalima. Šios užduoties pagalba skatiname vaikus saugoti save.

Labai svarbu išugdyti įprotį, kad vaikai sugebėtų atsisakyti vilionėms, juk nepažįstami(mažai pažįstami)suaugusieji nesiūlo saldainių. Todėl labai svarbu su vaikais apie tai kalbėtis reguliariai.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Aldona Šarkauskienė

Skip to content