Menu Close

Spalio 15-ąją minima Atšvaitų diena – šie paprasti atributai gali išgelbėti ne vieną gyvybę

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės r. PK bendruomenės pareigūnės spalio 13 d. Plungėje organizavo akciją ,,Būk matomas‘‘.

Akcijos tikslas – priminti visuomenei, kad pėstiesiems, dviratininkams ir kitiems eismo dalyviams atšvaitas yra būtina priemonė, kurios pamiršti negalima.

Atšvaitą svarbu nešioti teisingai. Nepakanka vien tik turėti atšvaitą, ypač svarbu, kad jis būtų nešiojamas teisingai.

Patarimai, kaip teisingai naudoti atšvaitą:

Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių.

Pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele, segtuku prisekite prie drabužių (pvz., kišenės), dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje.

Atšvaitą-juostelę geriausia nešioti ant rankos truputį aukščiau riešo ar ant kojos blauzdos srityje.

Atšvaito paviršiaus plotas turi būti pakankamai didelis (apie 16 cm2), kad transporto priemonės žibintų šviesos galėtų jį apšviesti.

Jei turite tik vieną atšvaitą, jį pritvirtinkite (prisisekite) prie drabužių dešinėje pusėje.

 

Kada vairuotojas pastebi pėsčiąjį.

Tamsiu paros metu bei esant geram matomumui, vairuotojas, važiuodamas su įjungtomis artimosiomis šviesomis, pėsčiąjį be atšvaito pastebi likus iki jo 50 metrų, o pėsčiajam esant su atšvaitu – iki 150 metrų.

 

Svarbu ne tik teisingai nešioti atšvaitą, bet ir eiti tinkama kelio puse. Užmiestyje pėstiesiems privaloma eiti kaire kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį, todėl atšvaitą reikia dėtis ant dešinės rankos ir kojos arba segtis dešinėje drabužių pusėje, o jei turite du – iš abiejų pusių.

 

Atšvaitai yra vienas geriausių ir paprasčiausių būdų apsaugoti save.

 

 

Skip to content