Menu Close

Spalio 10 d. pasaulinė psichikos diena paminėta Plungės „Saulės“ gimnazijoje

Ši diena – tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos. Mūsų gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo psichikos sveikatos. Tai – gera savijauta, stabili emocinė ir dvasinė būsena, leidžiantys žmogui džiaugtis savo gyvenimu.

Š. m. spalio 11 d. Plungės „Saulės“ gimnazijoje lankėsi JPSPP koordinatorė Monika Šakinė, kuri jaunimą supažindino su emocijų poveikiu mūsų kūnui. Paskaitos metu aptarta, kad nėra gerų ar blogų emocijų, jos visos yra naudingos ir būtinos žmogui. Svarbu yra mokėti atpažinti savo emocijas ir tinkamai jas išreikšti. Psichikos sveikata – tai gebėjimas būti savimi tarp kitų, emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, taip pat išgyventi skausmą ir liūdesį, gebėjimas išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam ir aplinkiniams, gebėjimas pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti.

Po paskaitos jaunuoliai dalyvavo JPSPP koordinatorės Monikos Šakinės surengtame protmūšyje – pirmosios, antrosios ir trečiosios vietos nugalėtojai buvo apdovanoti Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.

Taip pat atlikta praktinė užduotis, kurios metu kiekvienas jaunuolis pripūtė balioną ir ant jo nupiešė savo emocijas, kad būtų galima įvertinti ir aptarti kaip jaučiasi šiandien.

„Niekas taip nestiprina ir niekas taip nesekina, kaip emocijos.“ (Josephas Rouxas)

Skip to content