Menu Close

Šiandien aktualu: mokinio karantininis dienos režimas

Vasario 8 – 10 dienomis akademiko Adolfo Jucio progimnazijos ir Kulių rajono gimnazijos pradinių klasių mokiniams ir jų tėveliams vyko  nuotolinės paskaitos – užsiėmimai „Kaip organizuoti vaikų dienotvarkę ir palaikyti emocinę sveikatą karantino metu?“ Paskaitas vedė mokyklos visuomenės sveikatos specialistė.

Pastarieji mėnesiai kelia mums nemažai iššūkių. Turime ieškoti naujų darbo organizavimo būdų ir formų. Pasikeitusi kasdienybė reikalauja susikurti aiškias taisykles, kurios mums padėtų paskirstyti pareigas, atsakomybes ir pasidalinti rūpesčiais: sudėlioti aiškią dienos, savaitės seką, paskirstyti veiklas ir užduotis. Šiomis temomis ir kalbėjomės su jaunaisiais mokyklų ugdytiniais: aptarėme darbo, mokymosi ir poilsio režimą karantino metu. Dienotvarkė – labai svarbus elementas kiekvieno mūsų gyvenime. Rekomendavau pirmoje dienos pusėje laiką skirti darbui ir mokslui, vėliau – kitoms veikloms. Vakaras skirtas pramogoms ir žaidimams. Paraginau tėvelius kartu su savo vaiku sudaryti dienos arba savaitės planą, pakabinti vaikui matomoje vietoje. Buvo mokoma praktiškai kaip tokią aplinką susikurti, kad ji kuo mažiau žalotų sveikatą: drauge su vaiku įrengti tinkamą vietą mokymuisi: patogus stalas, kompiuteris. Pasikalbėjome kokią įtaką netaisyklinga laikysena gali turėti vaikų ateičiai ir kaip kovoti su šia problema, pageidautina, kad mokymosi aplinkoje būtų kuo mažiau trukdžių, pašalinių daiktų ir ji būtų pastovi. Vienas iš sveikatinimosi privalumų – būtina daryti pertraukas ir reguliariai mankštintis! Užsiėmimo metu leidome sau pailsėti, pamankštinome stuburą, rankas, kojas, akis. Pailsėjus nuovargis dingsta, mokinys gali žymiai produktyviau dirbti.

Mano susitikimų tikslas – įdiegti jaunam žmogui apie geros savijautos būseną, kai galima susidoroti su įprastais dienos trukdžiais ir rezultatyviai mokytis, manau buvo vaikų ir tėvelių išgirstas!

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

 

 

Skip to content