Menu Close

Lytiškumo paskaita „ Man rūpi …“

Vasario antrąją savaitę akademiko Adolfo Jucio progimnazijos 5 – 8 klasių mokiniams vyko virtuali paskaita lytiškumo ugdymo tema „ Man rūpi …“.Visos savaitės bėgyje, mokyklos visuomenės sveikatos specialistė nuotolinės internetinės platformos pagalba, kiekvienai klasei atskirai (137 mokiniams) pravedė virtualias paskaitas,  kur buvo aptariamos temos: pasitikėjimo savimi stiprinimas, pirmoji meilė,  hormonų įtakos suvokimas, kūno pokyčiai, higiena.

Norėjosi, kad moksleiviai gautų mokslu grįstų žinių ir, kad būtų tinkamai formuojamos jų vertybės.

Penktų šeštų klasių mokiniams specialistė pasakojo apie vaiko gimimą iš fiziologinės pusės, emocijų kaitą paauglystėje, mergaičių ir berniukų pokyčius, lytinio priekabiavimo ir smurto požymius, pagalbos šaltinius susidūrus su smurtu. Septintokai ir aštuntokai buvo informuojami, kur rasti informacijos ir su kuo kalbėtis apie lytiškumą, buvo paaiškinta, kaip valdyti lytinį potraukį, įvardijami kūno pokyčiai, kad homoseksualumas yra žmogaus lytiškumo įvairovės dalis, nurodyta, kad neatsakingi lytiniai santykiai gali sukelti nenorimą nėštumą ir lytiškai plintančias ligas.

Ateina laikas ir visi įsimylime, bet turime suvokti, kad yra pasekmės ir atsakomybė prieš save ir kitą žmogų. Lytinius santykius galima pradėti, kai žmogus jiems yra subrendęs. Manau paskaita pavyko, nes buvo kalbama tomis temomis, kurios šiandien paaugliams yra aktualios ir svarbios.

Plungės rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė

Irena Lapienė

 

Skip to content