Menu Close

SAUGOKIME SAVE IR KITUS !

Korona virusas – šiandienos aktualiausia tema, kurią aptarinėja visas pasaulis. Šis virusas – tai klastinga bei sparčiai plintanti liga. Ar esame mes pasiruošę sutikti korona virusą ir ar galima nuo jo apsaugoti save ir savo artimą? Tai klausimai, kurie rūpi visiems. Apie apsisaugojimo būdus dvi savaites Kulių gimnazijoje kiekvienoje klasėje vyko pamokos-instruktažai šia tema. Šias pamokas vedė mokyklos visuomenės sveikatos specialistė. Pagrindinis tikslas – gilinti mokinių žinias apie elementarią higieną: reguliarų rankų plovimą, teisingą veido kaukių dėvėjimą, kosėjimo ar čiaudėjimo etiketą bei rekomenduojamo atstumo laikymosi svarbą.

Visuomenės sveikatos specialistė mokiniams papasakojo apie Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomenduojamas pagrindines atsargumo priemones apsisaugojimui nuo korona viruso sukeliamos infekcijos: kodėl būtina plauti rankas, mokė taisyklingų rankų plovimo judesių, o po to visi mokiniai praktiškai plovė rankas, ant kurių prieš tai buvo užpilami specialūs nekenksmingi, mokymams skirti milteliai ir su UV lempa buvo tikrinama ar rankos tikrai švarios. Dauguma mokinių atsakingai mokėsi rankų plovimo judesių, tačiau ne visiems pavyko jas švariai nusiplauti. Todėl specialistė rekomendavo dar atsakingiau mokytis plautis rankas, pasinaudojant rankų plovimo instrukcijomis, kurios pakabintos prie kriauklių.

Vyresniųjų klasių mokiniams (kaip pavyzdį rodantys jaunėliams) ypatingai buvo akcentuojamas taisyklingas veido kaukių dėvėjimas, kaip viena iš kvėpavimo takų infekcijų, tarp jų ir naujojo koronaviruso infekcijos prevencijos priemonė. Dar kartą buvo primintos gimnazijoje galiojančios mokinių saugumą užtikrinančios taisyklės.

Apibendrinus šių prevencinių paskaitų ciklą galima teigti – „NUO  VIRUSŲ  APSAUGO ELEMENTARI  HIGIENA! “

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content