Menu Close

JUDUMO PIRMADIENIS AKADEMIKO ADOLFO JUCIO PROGIMNAZIJOJE

Anatomiškai žmogaus kūnas sutvertas judėti, tačiau galime pastebėti, kad didžiąją savo dienos dalį praleidžiame sėdėdami: mokykloje, prie darbo stalo ar priešais televizoriaus ekraną. Kasdien mus pasiekia įvairi informacija apie sveikos gyvensenos patarimus. Vienas iš tokių – norint palaikyti gerą sveikatą ir jaustis puikiai, svarbu kas dieną judėti. Nesiekiantiems olimpinių aukštumų ir norintiems tiesiog būti fiziškai aktyviais, itin rekomenduojamas ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis.

Todėl prisijungiant prie Europos judumo savaitės akcijos, rugsėjo 21 dieną akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje vyko netradicinės kūno kultūros pamokos – „ABC šiaurietiškas vaikščiojimas“. Užsiėmimus vedė mokyklos visuomenės sveikatos specialistė. Ji papasakojo kokia nauda žmogaus kūnui pradėjus vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis, išmokė taisyklingai vaikščioti, išmokė įvairių pratimų. Mokiniai sužinojo, kad šiaurietiškos lazdos padeda efektyviau judėti, stiprina sveikatą  yra visiems lengvai prieinamas ir pasaulyje populiarus kūno treniravimo būdas. Specialistė parodė, kaip teisingai užsidėti lazdas, kaip teisingai vaikščioti, kokie su lazdomis atliekami pratimai. Šiaurietiško ėjimo mokėsi 6-7 klasių mokiniai ir kūno kultūros mokytojas Rytis Šiurys.

Dėkojame Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už paskolintas šiaurietiškas lazdas ir galimybę susipažinti su puikia visiems lengvai įveikiama kūno treniravimo, bei sveikatą stiprinančia priemone.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content