Menu Close

Rūpinkitės savo širdimi atsakingai

Savo kūną dažnai priimame kaip savaime suprantamą dalyką, manydami, kad jis visada veiks, kai mums to reikės. Juk praeityje jis visada tai darė, tiesa? Galvokite apie savo širdį kaip apie automobilio variklį. Ji tiekia maistines medžiagas ir deguonį į visą kūną, o pakeliui šalina atliekas. Ir tai ji daro visą dieną, kiekvieną dieną.

Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) yra viena iš pagrindinių mirties ir neįgalumo priežasčių Lietuvoje, tačiau sveikas gyvenimo būdas gali padėti sumažinti jų tikimybę.

Kai miegate, jūsų širdies ritmas sumažėja. Atsikėlus raumenims reikia deguonies, kad jie galėtų jus nunešti iki pusryčių, biuro ar sporto salės.

Gera žinia ta, kad yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sustiprintumėte savo širdį. Galite bėgioti, važiuoti dviračiu, plaukioti, šokti, sportuoti, pavyzdžiui, žaisti futbolą, krepšinį ar tenisą. Arba galite atlikti aukšto intensyvumo (HIIT) treniruotę. Jei tik širdis pulsuoja reguliariai, tai yra naudinga. Geriau bet koks judėjimas, nei sėdėjimas ant sofos. Norėdami išlikti sveiki visada rinkitės judėjimo galimybę.

Visuomenės sveikatos specialistė Erika Siminavičienė

Skip to content