Menu Close

Kad būtų saugios artėjančio šventės

Artėjant didžiosioms šventėms, ugniagesiai gelbėtojai nori paprašyti visų, kad nepamirštumėte pasirūpinti  Jums brangių žmonių ir savo turto saugumu. Pareigūnai primena, kad visi būtų atidūs su buityje naudojamais elektros prietaisais, išvykdami iš namų ilgesniam laikui, juos išjungtų iš elektros tinklo. Nepaliktų be priežiūros besikūrenančių krosnių, židinių ir degančių žvakių. Kad degūs daiktai būtų saugiu atstumu atitraukti nuo tiesioginės liepsnos ar kitų įkaitusių paviršių.

Įmonių, įstaigų, organizacijų vadovai ar asmenys, atsakingi už renginių organizavimą, privalo kruopščiai patikrinti patalpų gaisrinę būklę: evakuacijos kelius, ryšio priemones, evakuacinį bei avarinį apšvietimą, gaisrinę automatiką, pirmines gaisro gesinimo priemones. Pastebėtus trūkumus privalo pašalinti iki renginio pradžios.

Pirotechnikos priemones naudoti tik padėjus ant lygaus nedegaus paviršiaus. Prieš uždegant jas, reikia nukreipti į viršų ir atsitraukti saugiu atstumu. Pirotechnikos priemones griežtai draudžiama naudoti apsvaigusiesiems nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų. Jeigu pirotechninis gaminys neiššovė, nereikia prie jo artintis mažiausiai 15 minučių arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Pirotechnikos gaminio nereikia ardyti arba uždegti iš naujo. Neužsidegusį ar neiššovusį gaminį reikia panardinti į vandenį.

Ramių ir saugių Jums švenčių!

Plungės  rajono savivaldybės administracijos ir Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės tarnybos informacija

Skip to content