Menu Close

Rugsėjo 10-oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Rugsėjo 10-ąją buvo minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir ieškoti išeičių užkirsti tam kelią.
Minint šią dieną, akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje, 5 – 8 klasių mokiniams vyko integruotos kūno kultūros pamokos (mokytojas R. Šiurys) kartu su visuomenės sveikatos specialiste, kuri pristatė šios dienos tikslą, supažindino su grėsminga savižudybių statistika, priminė, kad  Lietuvoje savižudybių problemai spręsti aktyviai veikia sustiprintos psichologinės pagalbos linijos, taip pat internetiniame puslapyje www.tuesi.lt pateikiama konkreti informacija apie pagalbos prieinamumą, pagalbos teikėjus savižudybės klausimu.

Vėliau vyko diskusija apie pasitraukimą iš gyvenimo savo noru, jo priežastis bei pasekmes, modeliavo galimus problemos variantus. Visas mintis, išreikštas diskusijos metu, dalyvavusieji užrašė ant simbolių – raudonos širdutės delne.

Baigiant pamoką, visuomenės sveikatos specialistė ypatingai užakcentavo, kad labai svarbu kiekvienam, kuris išgyvena sunkumus,  būti išklausytam ir išgirstam, o išklausius ir parodžius susirūpinimą artimuoju, kuris galvoja apie savižudybę, toliau turėtumėte jį skatinti kreiptis psichologinės pagalbos, gali padėti tą pagalbą suorganizuoti, arba net pasisiūlyti tą žmogų palydėti, taip parodydamas savo palaikymą. Nelikime abejingi !

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content