Menu Close

BŪK ATIDUS !!!

Rugsėjo mėnuo Kulių gimnazijos ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupių vaikams tapo didelių išbandymų ir naujovių pradžia, nes daugeliui kelias į mokyklą ir iš mokyklos reikalauja ypatingo atidumo ir drausmės. Todėl rugsėjo 15 dieną,  mokyklos visuomenės sveikatos specialistė pakvietė vaikučius į edukacinę – mokomąją pamokėlę, kurios tikslas supažindinti ir įtvirtinti saugaus elgesio gatvėse, keliuose, kiemuose įgūdžius, formuoti saugią ir sveiką gyvenseną.

Paaiškėjo, kad grupių ugdytiniai nemoka tinkamai elgtis gatvėje ekskursijų, išvykų už darželio teritorijos ribų metu, menkos žinios apie saugų eismą, kelio ženklus bei jų reikšmes.

Specialistė mokymams pasitelkė šviesoforo muliažą ir įvairių kelio ženklų aplikacijas. Šios valandėlės metu ugdytiniai mokėsi laikytis saugaus eismo taisyklių gatvėje, aptarėme kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja” ir pratinomės pereiti gatvę tam skirtoje vietoje, išmokome pereiti gatvę, atsižvelgiant į šviesoforo signalą, supratome kelio ženklų reikšmes: „Pagrindinis kelias”, „Poilsio vieta”, „Dviračių takas”, „Vaikai”, „Stop”.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras visiems vaikučiams padovanojo po atšvaitą, o vaikai dėkodami už dovanas padainavo dainelę „Atšvaitukas“. Kilo diskusija, vaikai dalijosi savo įspūdžiais apie matytas situacijas ir savo bei tėvelių elgesį gatvėje, o visuomenės sveikatos specialistė pademonstravo ir paaiškino apie atšvaito svarbą eismo dalyvių saugumui.

Aš pasidžiaugiau vaikų sumanumu ir žiniomis, pasidomėjau, ar jiems šiandien buvo smagu, ką naujo išgirdo ir pamatė, ko gali pamokyti savo broliukus, sesutes, tėvelius. Vaikai aktyviai ir noriai išsakė savo nuomonę. Visi likome patenkinti ir laimingi !.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content