Menu Close

Rugpjūčio 29 d. Plungės rajono maudyklų vandens ir smėlio mikrobiologinių tyrimų rezultatai

2023 m. rugpjūčio 29 d. mikrobiologinių tyrimų duomenimis, Plungės rajono maudyklų vandens kokybė ATITINKA Lietuvos higienos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Tyrimai vykdomi šiose maudynių vietose:

  • Platelių ežero „Plokštynės“ stovyklavietėje,
  • Platelių ežero „Beržynėlio“ stovyklavietėje,
  • Platelių ežero „Ąžuolų“ salos stovyklavietėse;
  • Platelių miestelio prie jachtklubo maudymosi vietoje
  • „Linelio“ maudymosi vietoje;

 

Atliekant parazitologinius smėlio tyrimus, siekiama nustatyti žmogui patogeninių helmintų ar jų kiaušinėlių kiekį. Rugpjūčio 29 d. atliktų parazitologinių tyrimų duomenimis, Plungės rajono Platelių ežero „Plokštinės“ stovyklavietės ir „Linelio“ maudymosi vietos, paplūdimių smėlio kokybė ATITINKA Lietuvos higienos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Visuomenės sveikatos biuro specialistai nori priminti, kad vandens pramogos yra puikus ir sveikas laiko praleidimo būdas, tačiau nepamirškite budrumo – skendimai tai yra problema, kurios galima išvengti. Būkite saugūs prie vandens ir vandenyje. Saugokite save ir kitus, ištikus pavojui nebūkite abejingi aplinkiniams.

Pasidomėti maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio kokybe galima Plungės r. sav. visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje www.plungesvsb.lt, fb paskyroje Plunges visuomenes sveikatos biuras, Plungės rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.plunge.lt, bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinėje svetainėje www. smlpc.lt .

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Skip to content