Menu Close

PRISIMINTI – NE GĖDA

Pirmoji pagalba – pradinės pagalbos nukentėjusiam suteikimas ligos arba susižalojimo atveju, dažniausiai atliekamas pašalinio žmogaus iki kol bus suteikta profesionali medicininė pagalba.

Pirmoji pagalba paprastai sudaryta iš lengvų metodų, kuriuos gali atlikti žmogus be formalios medicininės kvalifikacijos ir su vietoje prieinamais įrankiais. Pirmosios pagalbos tikslas yra pašalinti arba stabilizuoti nukentėjusio asmens gyvybei gresiantį pavojų. Pirmoji valanda po nelaimingo atsitikimo paprastai labai svarbi nulemiant tolimesnę nukentėjusiojo būklės raidą.

Einant paskutiniam 2022 metų mėnesiui Plungės lopšelio – darželio „Rūtelė“ mokytojos išklausė visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje Pirmosios pagalbos mokymus. Mokymuose dalyvavo „Žirniukų“ ir „Nykštukų“ grupėse dirbančios mokytojos ir jų padėjėjos. Mokytojos prisiminė ir pagilino žinias kaip taisyklngai atlikti širdies masažą, kaip elgtis užspringus, stabdyti kraujavimą ir pan.  Pagrindinis dėmesys buvo skirtas aptarti apie dažniausiai pasitaikančias vaikų nelaimes ir būdus kaip elgtis įvykus nelaimei grupėje.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje   Dovilė Reimarė

Skip to content