Menu Close

Patarimai, kaip išvengti paslydimų ir traumų

Žiema, dėl permainingų orų sąlygų, tampa pavojinga tiek keliuose, tiek šaligatviuose bei pėsčiųjų takuose. Dauguma traumų (čiurnos patempimai, kaulų lūžiai, išnirimai, galvos sumušimai, riešo ir alkūnės sužalojimai) patiriamos dėl susidariusios slidžios dangos. Pasitaiko sumušimai, kai pažeidžiami minkštieji audiniai.

Paprastos, bet veiksmingos priemonės, norint išvengti traumų:

 1. Rinkitės tinkamą avalynę su tvirtai sukimbančiu protektoriumi, neaukštu kulnu.
 2. Vaikščiokite lėčiau, neskubėkite. Išeikite iš namų anksčiau, kad laiku pasiektumėte kelionės tikslą ir nereikėtų skubėti.
 3. Eidami nelaikykite rankų kišenėse.
 4. Atidžiai stebėkite grindinį po kojomis. Netgi gerai nuvalytas ir pabarstytas grindinys gali būti pavojingas dėl nuolat kintančių oro sąlygų.
 5. Eikite mažesniais žingsniais.
 6. Venkite alkoholio.
 7. Renkitės šiltai, tačiau taip, kad matytumėte ir girdėtumėte, kas vyksta aplink jus. Įsitikinkite, kad apranga nesumažina jūsų regėjimo kampo ir netrukdo girdėti.
 8. Slidžiu metu neneškite sunkių nešulių, nes kūnui sunkiau balansuoti. Laisvos rankos padeda išlaikyti pusiausvyrą.
 9. Tamsiuoju paros metu būtinai dėvėkite atšvaitus. Juos seginčius pėsčiuosius vairuotojai pastebi anksčiau. Slidžiose gatvėse automobilio stabdymo kelias daug ilgesnis.
 10. Būkite dėmesingi ir atidūs lipdami laiptais, laikykitės už turėklų.
 11. Būkite atidūs išeidami iš pastatų į lauką.
 12. Viena efektyviausių griuvimų profilaktikos priemonių – pusiausvyrą gerinantys pratimai, todėl labai svarbu reguliariai mankštintis.
Skip to content