Menu Close

Pradedama įgyvendinti Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva

Sveikatos apsaugos ministerija ir Higienos instituto Psichikos sveikatos centras pradeda įgyvendinti Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą. Ja siekiama įgalinti asmenis, patyrusius ar patiriančius psichikos sveikatos sunkumų, taip pat susidūrusius su artimųjų panašiais rūpesčiais, tapti psichikos sveikatos ambasadoriais savo bendruomenėse ir dalytis patirtimi šioje srityje.

Kitose šalyse įgyvendintų panašių iniciatyvų patirtis rodo, kad dalijimasis patirtimi apie patirtus sunkumus, būseną padeda kitiems atrasti save, kuria bendrystę, artumą, padeda išgyventi sunkius etapus, suvokti, kad tu esi ne vienas tokioje situacijoje, ir geriau suprasti, kaip gali sau padėti ar kur kreiptis pagalbos. Taip pat kalbėjimas apie psichikos sveikatos sunkumus mažina psichikos sveikatos stigmą, normalizuoja šią temą, parodant, jog su sunkumais susiduria įvairiausi žmonės – skirtingo amžiaus, išsilavinimo, socialinės padėties ir pan.

Psichikos sveikatos ambasadorių veiklai paskatinti numatoma pasitelkti Psichikos sveikatos ambasadorių koordinatorius. Baigę valstybės finansuojamus mokymus (numatoma, kad mokymai vyks šių metų lapkričio mėnesį) ir valdydami tam skirtą biudžetą jie bus atsakingi už Psichikos sveikatos ambasadorių mokymą, organizuos įvairius renginius, kuriuose pastarieji dalysis savo patirtimi, teiks reikiamus išteklius ir kitokią pagalbą.

Tad ieškome aktyvių ir norinčių prisidėti prie šios iniciatyvos nevyriausybinių organizacijų – galimų psichikos sveikatos ambasadorių koordinatorių. Iniciatyva bus pristatoma rugsėjo 29 d. 10–12 val. MO muziejuje.

Daugiau informacijos https://epilietis.lrv.lt/lt/konsultacijos/psichikos-sveikatos-ambasadoriu-iniciatyvos-pristatymas.

Registracija į renginį Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos pristatymas (office.com).

Skip to content