Menu Close

Plungės Senamiesčio mokykloje įvyko mokymai apie valgymo sutrikimų prevenciją

Š. m. spalio 14 d., Plungės Senamiesčio mokykloje lektorė Julija Morozovaitė jaunuoliams vedė mokymus apie valgymo sutrikimų prevenciją.

Mokymų metu lektorė jaunimą supažindino, kad valgymo sutrikimai pasireiškia perdėtu dėmesiu savo svoriui, kūno formoms bei maistui ir lemia žalingų valgymo įpročių išsivystymą bei nepakankamą mitybą. Dažniausiai susiduriama su nervine anoreksija, nervine bulimija bei persivalgymu. Valgymo sutrikimai ilgainiui pažeidžia širdį, virškinimo sistemą, kaulus, dantis bei burną ir lemia eilę kitų ligų ar netgi mirtį.

Ką daryti, jei jaučiu, kad turiu valgymo sutrikimų?

Valgymo sutikimų gydymas nėra labai lengvas. Net aiškiai suvokiant, kad reikia keisti valgymo įpročius, tai gali būti sunku padaryti. Svarbiausia yra atrasti priežastis tokio sutrikimo. Tai padėti padaryti gali psichologas arba psichoterapeutas. Pirmas žingsnis link pasveikimo yra pripažinimas, kad turi bėdų ir kreipimasis į specialistą. Tai gali būti labai sunkus, tačiau be galo reikšmingas žingsnis.

Kaip atpažinti, kad mano artimasis turi valgymo sutrikimų?

Pastebėti valgymo sutrikimus nėra sunku, nes dažniausiai jie įvyksta staiga. Žmogus pradeda vengti valgymo prie jūsų akių, laikosi labai drastiškų dietų ar atsiranda staigių pokyčių mityboje, kurie akivaizdžiai atsispindi jo išvaizdoje, savijautoje ir emocijose. Galima pastebėti dažnus pasišalinimus į tualetą po pavalgymo ar perdėtą sportavimą. Toki atveju reikėtų pasišnekėti su artimuoju, per daug jo nespausti, bet parodyti, jog galite tapti jam ramsčiu, jog jis gali drąsiai išsipasakoti, kas vyksta jo gyvenime ir kokios bėdos jį užklupo. Jei po pokalbio artimasis pripažįsta turįs valgymo sutrikimų, pasiūlykite kreiptis pagalbos ir palaikyti viso gijimo proceso metu.

O jeigu jūs taip pat norite sužinoti apie valgymo sutrikimų žalą mūsų organizmui arba jaučiate jog turite valgymo sutrikimų, visada galite kreiptis į JPSPP koordinatorę ir pasikonsultuoti. Valgymo sutrikimų gydymas dažniausiai yra sunkus ir ilgas procesas. Todėl specialisto pagalba yra būtina. JPSPP koordinatorė padės atrasti nuo ko prasidėjo šie sutrikimai. Keletą metodų galite išbandyti ir patys: valgymo dienoraštis, maisto planavimas, laikymasis režimo. Svarbiausia yra pripažinti sau, kad tai yra problema ir suprasti, kad visada gali kreiptis pagalbos, kai savo jėgomis nebepajėgi to išspręsti.

Susisiekite:

koordinatorius@plungesvsb.lt

+37067334028

 

JPSPP koordinatorė Monika Šakinė

Skip to content