Menu Close

Plungės lopšelyje-darželyje Rūtelėje – „Daržovės ir vaisiai – mūsų draugai“

Daržovės ir vaisiai yra  mūsų mitybos pagrindas. Žinoma, kad daržovių ir vaisių teigiamas poveikis sveikatai susijęs su tuo, kad juose yra daug:
☑️ skaidulinių medžiagų,
☑️vitaminų
☑️mineralinių
☑️fotocheminių medžiagų
☑️antioksidantų ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų, kurių poveikis sveikatai įrodytas įvairiais moksliniais tyrimais.
 🍓Visą balandžio mėnesį kartu  su Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikais kalbėjome apie daržovių ir vaisių nauda bei svarbą. Visi kartu pasikartojome ir išmokome atskirti įvairias daržovių bei vaisių rūšis.
🥝 Aptarėme kokiose šalyse auga įvairios daržovės, vaisiai.
🍋Susipažinome su vaisiuose ir daržovėse slypinčiais vitaminais.
🍐 Diskutavome drauge kokiu paros metu, kokius  vaisius ir daržoves valgyti būtų geriausia ir naudingiausia.
  🍌Vaikai išklausę paskaitėles ir atlikę paruoštas užduotis buvo apdovanoti sveikuolio diplomais „„Daržovės ir vaisiai – mūsų draugai“.
🍍Labai svarbu pasiekti, kad būtų vartojama pakankamai daržovių ir vaisių, kurių PSO rekomenduoja vartoti ne mažiau kaip penkis kartus per dieną ir vienam asmeniui per dieną suvartoti bent 400 gramų. Daržovių rekomenduojama per dieną suvartoti daugiau, apie 3–5 porcijas, o vaisių: 2–4 porcijas.
 🍉Keletas rekomendacijų norint suvartoti daugiau daržovių: •🥙
 ❗ Daržoves būtina valgyti kiekvieną dieną ir kiekvieno valgio metu arba užkandžiaujant. ❗Pabandykime kiekvieno valgio metu užpildyti apie pusę maisto lėkštės daržovėmis.
 ❗Įvairovė. Kiekvieną kartą valgykite vis kitokių daržovių, t. y. įvairių atspalvių – žalių, geltonų, oranžinių, raudonų arba šviežių, virtų, šaldytų, troškintų ir pan.
 ❗ Laikyti jas matomoje vietoje tokiu būdu prisiminsime, kad jų reikia valgyti kiekvieną dieną kelis kartus per dieną.
Skip to content