Menu Close

Pirmosios pagalbos pamoka akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje

Įvykus nelaimei, žmogaus išgyvenimas priklauso ne tik nuo sužalojimų sunkumo, bet ir nuo suteiktos pagalbos. Laiku suteikta pagalba nukentėjusiajam padeda išgyventi, palengvina nelaimės padarinius. Pirmiausia šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės – suaugusieji, vaikai. Todėl labai svarbu nuo pat mažens vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą, ir šias žinias nuolat gilinti bei atnaujinti. Nei vienas iš mūsų nėra apsaugotas nuo nelaimių, kurios vyksta aplink, todėl labai svarbu žinoti, kaip padėti kitam pirmomis nelaimės minutėmis.

Vasario 4 dieną,    , mokyklos visuomenės sveikatos specialistė vedė pirmosios pagalbos teikimo paskaitą ir praktinius užsiėmimus penktų klasių mokiniams. Jų metu kalbėta apie pirmosios pagalbos teikimo svarbą, būdus, pagalbos iškvietimą nelaimingo atsitikimo atvejais, papasakojo apie dažniausiai vaikams pasitaikančias nelaimes ir pirmosios pagalbos suteikimą. Kiekvienas iš mūsų gali susidurti su įvairiausiomis situacijomis, kuriose svarbu nepasimesti, nedelsiant pradėti gaivinimą ir išgelbėti žmogaus gyvybę.

Mokiniai atidžiai stebėjo vaizdinę medžiagą ir atliko praktines užduotis  Praktiškai buvo demonstruojama kaip suteikti pirmąją pagalbą ir kokių klaidų nedaryti. Mokymuose buvo naudojamas gaivinimo manekenas ir liemenė, skirta Heimlicho manevrui atlikti.

Mokiniai buvo aktyvūs, o įgytos žinios ir mokėjimai naudingi. Užsiėmimo pabaigoje visi buvo apdalinti informaciniais lankstinukais.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content